دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ دی ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۶۶۲۱
گزارشگر : ۴۴

بانوی کارآفرین ایرانشهری از موفقیت‌هایش می‌گوید

بانوی کارآفرین ایرانشهری از موفقیت‌هایش می‌گوید
(چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰) ۱۱:۵۹

سمیه دستیار، بانوی کارآفرین ایرانشهری و راهبر شغلی کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان است که علی‌رغم همه محرومیت‌ها، توانسته روی پای خود بایستد و برای ده‌ها نفر نیز اشتغال‌زایی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سمیه دستیار، بانوی کارآفرین ایرانشهری و راهبر شغلی کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان است که علی‌رغم همه محرومیت‌ها، توانسته روی پای خود بایستد و علاوه بر آموزش دویست بانوی مددجو، برای ده‌ها نفر اشتغال‌زایی کند.

وی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد گفت: من راهبر شغلی کمیته امداد، مربی قلاب بافی و سوزن‌دوزی، مدیرعامل دو شرکت در زمینه سوزن‌دوزی و ترشیجات هستم که به‌عنوان کارآفرین برتر روستایی استان نیز معرفی شده‌ام.

بانوی کارآفرین ایرانشهری بیان کرد: در شرکت صنایع دستی، روی تولیدات مختلف مانند کفش، کیف، کراوات، کوسن، لباس محلی، شال، چادر عبا و غیره طرح‌های سوزن‌دوزی طراحی می‌کنیم که از بازار خوبی برخوردار است.

وی افزود: شرکت دیگرم در زمینه تولید ترشیجات است که انواع و اقسام ترشی‌ها از جمله ترشی لیمو، ترشی سیر، ترشی بادمجان، ترشی کلم، انبه و غیره درست می‌کنم و ترشی لیمو مخصوص روستای خودمان است.

دستیار اظهار کرد: بنده 18 سال است که در این زمینه فعالیت می‌کنم، اما حدود شش سال است که وارد جامعه شده‌ام، قبل از آن بصورت محدود، در خانه کار می‌کردم.

وی افزود: ابتدا به اداره میراث فرهنگی شهرستان مراجعه کردم و از آنجا من را به کمیته امداد معرفی کردند که به عنوان راهبر شغلی، فعالیت خود را آغاز کردم. در حال حاضر توانسته‌ام 200 نفر بانوی مددجو را تحت تعلیم خودم قرار دهم و مهارت سوزن‌دوزی، قلاب بافی و پریواردوزی را فراگرفته‌اند. حدود 80 نفر از این مددجویان سفارش می‌گیرند و تولیدات آنان را در فروشگاه به فروش می‌رسانم.

راهبر شغلی کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: تاکنون در نمایشگاه‌های مختلف کشوری و استانی شرکت کرده‌ام که کمیته امداد هزینه اجاره غرفه در نمایشگاه‌ها را پرداخت کرده است. همچنین اول بهمن‌ماه امسال هم انشاء‌الله در نمایشگاه کشور عمان حضور خواهم یافت.

وی گفت: از مسئولین کمیته امداد تشکر می‌کنم که من را حمایت کردند تا فعالیت خودم را گسترش دهم. مددجویانی که آموزش دیده‌اند، امروز مهارت کافی برای تولید محصولات را دارند و تولیدات آنان را در شرکت تعاونی به فروش می‌رسانم، علاوه بر آن، ده‌ها بانوی بی سرپرست و بدسرپرست هم در شرکت «بهار نارنج پهره» و همچنین شرکت صنایع دستی «بانوان بلوچ پهره» مشغول به کار هستند.

دستیار اظهار کرد: تقاضایی که از مسئولان دارم، این است که برای صدور مجوز بهداشتی، ارائه تسهیلات و به‌خصوص مسأله ضامن برای دریافت وام، به کارآفرینان کمک کنند تا بتوانیم کار خود را گسترش داده و تعداد افراد بیشتری را مشغول به کار کنیم.

بانوی کارآفرین ایرانشهری در پایان از جوانان خواست تا هیچگاه در هیچ کار و فعالیتی، از سختی‌ها و گاهی شکست‌ها مأیوس نشوند، چرا که هر شکست سرآغاز یک پیروزی است و مسیر تلاش و پشتکار، آینده روشنی دارد.

تعداد بازدید : ۶۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید