دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۶ دی ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۶۳۲۴
گزارشگر : ۴۴
استاندار سیستان‌وبلوچستان:

معرفی متقاضیان وام اشتغال به بانک‌های عامل تا 1.5 برابر افزایش یابد

معرفی متقاضیان وام اشتغال به بانک‌های عامل تا 1.5 برابر افزایش یابد
(دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰) ۱۵:۱۲

استاندار سیستان و بلوچستان از دستگاه‌های حمایتی خواست تا پایان دی‌ماه، نسبت به معرفی متقاضیان وام اشتغال تا یک‌ونیم برابر سهمیه بانک‌ها اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، نشست هم‌اندیشی با موضوع تسهیلات اشتغال مددجویان دستگاه‌های حمایتی با حضور استاندار سیستان‌وبلوچستان، معاون سیاسی اجتماعی استاندار، مدیرکل و معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) و مدیران عامل بانک‌های استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از اهم فعالیت‌های این نهاد در حوزه اشتغال، بیان کرد: کمیته امداد فرآیند اشتغال را بر اساس نیازسنجی و مشاوره شغلی آغاز و از سه طریق پرداخت تسهیلات اشتغال، کاریابی و راهبری شغلی، بحث ایجاد اشتغال را در استان پیگیری می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: در تمام طرح‌های اشتغال، سه مرحله نظارت شامل نظارت قبل از اجرای طرح، در حین اجرا و بعد از اجرای طرح صورت می‌گیرد که امسال تاکنون از بیش از 28 هزار مورد طرح بازدید صورت گرفته است.

وی تعداد آموزش‌های ارائه شده از ابتدای سال در قالب‌های مهارت‌آموزی، پایدارسازی، مقدماتی و کارآفرینی را پنج هزار و 524 نفر اعلام کرد.

عبادی در ادامه با اشاره به اهمیت تعامل بانک‌ها با کمیته امداد در جهت ایجاد اشتغال برای مددجویان، اظهار کرد: امسال 408 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه در بانک‌های استان تخصیص داده شده که تاکنون 218 میلیارد تومان جذب اعتبار شده و مابقی پرونده‌ها نیز نزد بانک‌هاست.

در این نشست، حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز با تأکید بر جذب حداکثری اعتبارات اشتغال، از دستگاه‌های حمایتی خواست تا پایان دی‌ماه، نسبت به معرفی متقاضیان وام اشتغال تا یک‌ونیم برابر سهمیه بانک‌ها اقدام کنند.  

تعداد بازدید : ۶۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید