دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱۶:۲۴
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۵۸۸۵
گزارشگر : ۴۸۷

امداد هوشمند و کارآمد سامانه‌ای برای ارتقای کیفیت خدمات به مددجویان

امداد هوشمند و کارآمد سامانه‌ای برای ارتقای کیفیت خدمات به مددجویان
(شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) ۱۶:۲۴

سامانه امداد هوشمند با هدف بهبود فرآیند خدمت‌رسانی به مددجویان، تحقق شفافیت و حذف مراجعه حضوری افراد به دفاتر امداد به‌زودی در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد؛ طرحی که به گفته رئیس کمیته امداد حفظ کرامت و عزت نفس نیازمندان را مورد توجه قرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ کمیته امداد امام خمینی(ره) در 14 اسفند 1357 با هدف پشتیبانی از محرومان و مستضعفان و توانمندسازی آن‌ها فعالیت خود را آغاز کرد و در طی سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از مددجویان تحت پوشش این نهاد به واسطه توانمندیشان از چرخه حمایتی خارج و افراد جدیدی زیر چتر حمایتی امداد قرار گرفته‌اند.

 
ارائه خدمات درمانی، تحصیلی، آموزشی، تامین، خرید و اجاره مسکن، اشتغال و ... تنها بخشی از خدمات این نهاد در طول سال‌های گذشته و از زمان شکل‌گیری کمیته امداد محسوب می‌شود و در هر دوره از مدیریت این نهاد برنامه‌های برای تسریع در امر خدمت‌رسانی در دستور کار قرار گرفته است.
 
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در آغاز حضور خود در این نهاد بر حفظ کرامت  و عزت خانواده‌ها برای دریافت خدمت از امداد تأکید داشته و در این زمینه بارها این مساله را به مدیران استانی و ستادی خود گوشزد کرده است.
 
انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌ها، دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت‌ها برای احداث مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش، اجرای چندین نوبت از پویش ایران همدل در راستای تأمین معیشت خانواده‌ها، تامین جهیزیه برای نوعروسان و توسعه واحدهای شغلی ویژه مددجویان و ... تنها بخشی از اقدامات انجام شده در این دوره محسوب می‌شود و در ادامه اجرای طرح‌ها در کمیته امداد به‌زودی قرار است سامانه امداد هوشمند و کارآمد فعالیت خود را در این کمیته امداد آغاز کند.
 
رئیس کمیته امداد در ارتباط با سامانه امداد هوشمند گفت: امداد هوشمند و کارآمد برآمده از چند دهه فعالیت کمیته امداد است و با اجرای آن شاهد یک جهش در سامانه‌های اطلاعاتی و بهبود فرآیندهای خدمت‌رسانی به مددجویان خواهیم بود.
 
بختیاری از آغاز فعالیت سامانه امداد هوشمند و کارآمد با هدف بهبود فرآیند خدمت‌رسانی به مددجویان و تحقق شفافیت، خبر داد و افزود: همه جوانب کار بررسی و پس از رفع موانع، این طرح در سراسر کشور اجرایی شده است.
 
وی پالایش اطلاعات و تحقق شفافیت را از نتایج اجرای طرح امداد هوشمند و کارآمد دانست و تأکید کرد: وجود اطلاعات صحیح موجب برنامه‌ریزی درست و ارتقای اعتماد مردم به کمیته امداد خواهد شد و همچنین برخی شائبه‌ها در مورد مددجویان این نهاد را نیز به طور کامل برطرف خواهد کرد.
 
بختیاری حفظ کرامت و عزت نفس نیازمندان را از دیگر نتایج اجرای سامانه امداد هوشمند و کارآمد دانست و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه، دیگر نیازی به مراجعه حضوری افراد به دفاتر امداد نیست و متقاضیان دریافت خدمات می‌توانند با مراجعه به این سامانه، درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.
 
جعفر صباغیان، معاون حقوقی و امور پارلمانی کمیته امداد نیز در این باره گفت: طرح امداد هوشمند، طرحی کارآمد در راستای حفظ عزت نفس و کرامت انسانی نیازمندان است که از بستر این طرح خدمات بهتر، مطلوب‌تر و آسان‌تر به نیازمندان و محرومان ارائه می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این سامانه به صورت هوشمند می‌تواند نیازسنجی واقعی محرومیت‌هایی که در کشور وجود دارد را دنبال کند، افزود: در روند اجرای کار از ابزارهای علمی و پیشرفته و فن‌آوری نوین استفاده شده است.
 
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد، دومین هدف از اجرای طرح امداد هوشمند را استفاده بهینه از منابع مالی و منابع درآمدی به نحوه شایسته و مطلوب‌تر به نیازمندان جامعه عنوان کرد و گفت: در این طرح دیگر نیاز به مراجعه حضوری مددجو نیست بلکه می‌توانند از محل سکونت خود نیاز‌های خود را از طریق سیستم اعلام کنند و مددکار به آن‌ها مراجعه کنند و مدت‌هاست که روی زیرساخت‌های سامانه هوشمند هوشمند کار شده است.
 
در حال حاضر این طرح به صورت پایلوت در برخی از استان‌ها در حال انجام است و بنا بر اعلام مسئولان کمیته امداد فعالیت این سامانه تا پایان سال نهایی می‌شود و همه خدمات کمیته امداد در این بستر شفاف ارائه خواهد شد.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۲۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید