دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۵۸۸۲
گزارشگر : ۴۴

نشست هم‌اندیشی سمن‌ها و کمیته امداد امام خمینی(ره) در زاهدان برگزار شد

نشست هم‌اندیشی سمن‌ها و کمیته امداد امام خمینی(ره) در زاهدان برگزار شد
(شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۴۵

نشست هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون سمن‌های استان سیستان‌وبلوچستان و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در زاهدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، نشست هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون سمن‌های استان سیستان‌وبلوچستان و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در زاهدان برگزار شد.

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در این نشست گفت: فلسفه برگزاری این نشست، یک هم‌اندیشی و همدلی دوطرفه برای رسیدن به یک اتفاق خوب در سطح استان است.

وی افزود: هفته گذشته در حضور وزیر محترم ورزش و جوانان، این بحث مطرح شد که ما 206 سمن فعال در سطح استان داریم، این یعنی یک ظرفیت بزرگ که می‌تواند به همه دستگاه‌های اجرایی کمک کند تا در اهدافشان موفق‌تر باشند.

عبادی اظهار کرد: امنیتی که امروز در جامعه حاکم است، مدیون چند گروه است؛ بعد از دستگاه‌های امنیتی، فعالیت دستگاه‌های حمایتی نیز نقش مهمی در برقراری امنیت دارد.

وی گفت: در کمیته امداد، جدای از خدمات و فعالیت‌های گسترده، ماهیانه بیش از 100 میلیارد تومان فقط مستمری به مددجویان سطح استان پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: در کمیته امداد، نگاه ما این نیست که همه کارها را خودمان و در درون انجام شود، ما معتقدیم که واگذاری امور به سمن‌ها، مراکز نیکوکاری و غیره باعث می‌شود تا کار ما قدرتمندتر شود.

محمد میهنی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این نشست بیان کرد: کار سمن‌ها یک کار انسان‌دوستانه است که فراتر از دین و مذهب و قومیت، هدف آنان خدمت به همه انسان‌هاست.

وی افزود: شاخص‌های رفاهی در استان ما، نسبت به سایر استان‌ها، به مراتب پایین‌تر است و به همین دلیل، قاعدتاً نیازمند همیاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرایی و استفاده از تمام ظرفیت‌ها هستیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اظهار کرد: برای جبران عقب‌ماندگی‌های استان، نظام اداری ما به‌تنهایی قادر نیست این فاصله‌ها را کم کند. برای توسعه، رفاه و تحقق شعار عدالت برای همه، نیازمند همکاری و هم افزایی و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در جامعه، از جمله سمن‌ها، مساجد، خیریه‌ها، زنان و مردان و جوانان هستیم.

وی گفت: کمیته امداد دستگاهی است که برای جبران ضعف عملکرد سایر دستگاه‌های اجرایی به وجود آمده است. اگر ساختار اقتصادی، درمانی، بیمه‌ای، فرهنگی و اجتماعی ما یک ساختار درستی باشد، دیگر کسی نیازمند حمایت‌های کمیته امداد نخواهد بود، این نشان می‌دهد که ما در بخش‌های مختلف نتوانسته‌ایم آن امکانات و خدمات را برای همه افراد فراهم آوریم.

میهنی بیان کرد: خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) هم در ابعاد مختلف از جمله آموزش، درمان، ایجاد اشتغال و رفع آسیب‌های اجتماعی بسیار گسترده است و ارتباط بسیار خوبی هم با سمن‌ها دارد.

وی افزود: هدف سمن‌ها هم این است که به جامعه کمک کنند و زمینه را برای رشد و بهبود وضعیت مردم فراهم کنند، برای اینکه افراد مولد باشند و به خود و دیگران کمک کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.

تعداد بازدید : ۷۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید