دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۳ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۸۶۸
گزارشگر : ۸۰
استاندار قزوین:

آماده خدمت به محرومان هستیم

آماده خدمت به محرومان هستیم
(شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۲۷

استاندار قزوین گفت: در سطح استان هرجا که نیاز به ورود استانداری هست، آماده خدمت به محرومان و نیازمندان هستیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد مهدی اعلایی در نخستین دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با استاندار قزوین، بیان کرد: کار امدادگران و خادمان محرومان در کمیته امداد امام خمینی (ره) علیرغم تأثرات روحی که به واسطه برخود با هموطنانی که موانع و مشکلاتی در زندگی شان دارند، پیش می آید، بسیار شیرین و خدمت به این عزیزان پاداش معنوی بالایی دارد.

وی ادامه داد: خدمتی که در درگاه الهی دارای ارج و اجر است و قطع یقین همین اجر به انسان توان می دهد تا بیشتر در خدمت به محرومان آمادگی داشته باشد.

استاندار قزوین اضافه کرد: در سطح استان هرجا که نیاز به ورود استانداری هست، آماده خدمت به محرومان و نیازمندان هستیم.

در ابتدای این دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد، اظهارکرد: در حال حاضر در استان قزوین قریب به 32 هزار خانوار با جمعیتی 62 هزار نفری تحت حمایت داریم که حدود 8.7 درصد خانوار و 4.6 جمعیت استان را شامل می شود .

مهرعلی حق گویان عنوان کرد: از مجموع افراد تحت حمایت 48 درصد افراد در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی زندگی می کنند،همچنین نزدیک به 54 درصد افراد تحت حمایت را زنان سرپرست خانوار و 46 درصد خانواده های با سرپرست تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: البته 26 درصد از مردان سرپرست خانوار افرادی هستند که قادر به کار و زندگی عادی نیستند همچنین 36 درصد خانواده های تحت حمایت به دلیل فوت سرپرست ، 24 درصد از کارفتادگی و 10 درصد را نیز خانواده زندانیان غیرعمد و مابقی به سایر دلایل تحت حمایت هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اعلام اینکه یک هزار و 600 یتیم و بیش از هفت هزار فرزند محسنین تحت حمایت قرار دارند، افزود: در حال حاضر قریب هشت و 400 دانش آموز ، 400 دانشجو از خدمات فرهنگی و تحصیلی این نهاد بهره مند هستند که در میان دانش آموزان و دانشجویان قریب 107 نخبه کشوری داریم.

وی گفت: بحث توانمندسازی افراد تحت حمایت در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی را پیگیری می کنیم و در همین راستا 377 واحد مسکونی را برای نیازمندان خریداری کرده ایم.

حق گویان تصریح کرد: در حوزه اشتغال سال گذشته هشت هزار و 600 فزصت شغلی برای نیازمندان ایجاد شد و در سال جاری نیز 240 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال خانواده های تحت حمایت و سایر نیازمندان استان به کمیته امداد استان قزوین اختصاص یافته که 204 میلیارد تومان آن ازطریق سیستم بانکی و مابقی از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت خواهد شد، ولی یکی از مشکلات پیش روی ما این است که افراد معرفی شده برای دریافت تسهیلات در شبکه بانکی معطل مانده اند.

وی توضیح داد: در واقع پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان در بانک ها جریان دارد ولی سرعت بانک ها با آنچه مورد انتظار است، فاصله دارد چراکه برای جذب 204 میلیارد تومان اعتبار بانکی ، چهار هزار پرونده افراد متقاضی به بانکهای عامل، معرفی شده تنها حدود دو هزار مورد معادل 90 میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: انتظار می رود بانک ها با مددجویان همراهی بیشتری داشته باشند و قطع یقین این اتفاق هم خواهد افتاد، چراکه سال گذشته با کمک همین بانک ها توانستیم به اشتغال برتر کشوری دست یابیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۷۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید