دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۱ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۶
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۵۸۶۴
گزارشگر : ۴۴

اهدای بیش از 1770 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند سیستان‌وبلوچستان

اهدای بیش از 1770 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند سیستان‌وبلوچستان
(پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۵۶

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 1770 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند سطح استان اهدا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گفت: خدمات کمیته امداد حضرت امام(ره) به سه بخش کلی حمایتی، توانمندسازی و پشتیبانی تقسیم می‌شود و باید بدانیم که حمایت‌های امداد از قبل از تولد آغاز می‌شود و تا بعد از فوت ادامه دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: کمیته امداد استان بیش از ۱۱۲ هزار دانش‌آموز را تحت پوشش دارد که برای رشد تحصیلی و موفقیت این عزیزان، خدمات مختلفی از جمله مشاوره تحصیلی، معرفی به مؤسسات آموزشی، شرکت در آزمون‌های آزمایشی، تهیه لوازم التحریر، پوشاک و غیره ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه 8875 دانشجو تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند، افزود: حمایت‌های امداد از کمک هزینه تحصیلی و شهریه دانشگاه گرفته و تا مقاله‌ها و پایان‌نامه‌ها در مقاطع مختلف را دربرمی‌گیرد.

عبادی با اشاره به خدمات کمیته امداد در بحث ازدواج جوانان، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 1770 سری جهیزیه اهدا شده و 1100 سری جهیزیه نیز به‌زودی به نوعروسان نیازمند سطح استان اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه کانون‌های مساجد می‌توانند در بسیاری مواقع کارگشا باشند، گفت: ما اعلام آمادگی می‌کنیم که  در هر مسجدی که کانون فعال دارد، مدجویان آن منطقه را با کانون مسجد پیوند دهیم تا در برنامه‌های معرفتی و بصیرتی شرکت کنند و خوراک فکری آنان تامین شود تا در جامعه از آسیب‌ها در امان باشند.

حجت الاسلام مهدی پودینه، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز در این دیدار بیان کرد: برنامه‌های خانواده بزرگ امداد قابل تقدیر است. خدمات مجموعه امداد برای همه افراد ملموس و به روشنی قابل مشاهده است.

وی گفت: امروزه کسی نیست که از برنامه‌ها و خدمات امداد بی خبر باشد و این به دلیل شبکه گسترده و فعالیت‌های متعدد این نهاد است که باعث شده تا خدمات برای همه مردم ملموس باشد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان افزود: در سطح استان تعداد 1401 باب کانون فرهنگی و هنری در مساجد شیعه و اهل سنت فعال است که 662 باب در مساجد اهل سنت، مشغول کارهای فرهنگی و هنری هستند.

تعداد بازدید : ۷۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید