دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۹
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۵۸۴۵
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد؛

نقش آفرینی بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج ) وکمیته امداد استان زنجان برای توانمندسازی محرومین

نقش آفرینی بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج ) وکمیته امداد استان زنجان برای توانمندسازی محرومین
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۰۹

جلسه ویدئو کنفرانسی تعامل وهم افزایی تفاهم نامه سه جانبه فی مابین سپاه انصارالمهدی (عج ) ، بسیج سازندگی سپاه وکمیته امداد استان زنجان با حضور هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد ، سرهنگ طهماسبی جانشین سپاه استان و سرهنگ پیری رئیس بسیج سازندگی سپاه استان در سالن ولایت سپاه انصارالمهدی (عج ) استان وبه صورت ارتباط تصویری با فرماندهان نواحی وروسای ادارات اجرایی کمیته امداد استان برگزار گردید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد هدایت صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در جلسه تعامل وهم افزایی تفاهم نامه 10 بندی که به صورت ویدئو کنفرانسی با ادارات اجرایی کمیته امداد و فرماندهای نواحی مقاومت بسیج سپاه در شهرستانها در سالن ولایت سپاه انصارالمهدی (عج ) استان برگزار گردید ، گفت : بسیج و کمیته امداد هر دو مولود انقلاب بوده و به عنوان زیر مجموعه هایی از بیت ولایت خدمات خود در عرصه محرومیت زدایی با راهبرد امید آفرینی در جامعه و ارتقاء عزت نفس و کرامت انسانی اقشار نیازمند به جامعه هدف خود عرضه می کنند. واین کارکرد ها در بخش های مختلف موجب شیرین شدن ذائقه دهک های پایین درآمدی جامعه از نظام ولایی می شود .

صفری بهره گیری حداکثری از منابع در جهت ایجاد اشتغال وتوانمندسازی برای نیازمندان وتشریک مساعی همگانی به منظور نهادینه سازی فرهنگ اشتغال وایجاد بستر مناسب برای نقش آفرینی جهادگران کارآفرین درحوزه های مختلف وهمچنین توانمندسازی وتقویت منزلت اجتماعی محرومین را از اهداف مهم این تفاهم نامه دانست وگفت : این تفاهم نامه در زمینه ایجاد کسب وکار ودرآمد با ثبات برای مددجویان ، جذب حامی برای فرزندان ایتام ومحسنین وساخت مسکن مددجویی به امضاء رسیده است .

صفری با تأکید بر تداوم همکاری اثربخش دو نهاد انقلابی بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج ) وکمیته امداد استان  برای مددجویان عزیز تحت حمایت در قالب حامی یابی برای فرزندان عزیز ایتام و محسنین خبر داد وگفت :  ایتام محرومترین ، مظلوم ترین ودر عین حال عزیزترین هستند  واکسیر کار کمیته امداد نیز در  توجه ویژه و رسیدگی به وضعیت ایتام متبلور شده است .

وی از حرکت خوب بسیج  و مشارکت خوب آحاد مردم ولایی استان در حوزه یتیم نوازی ورسیدگی به ایتام ومحسنین خبر داد و گفت : به لطف خداوند برکت خوبی نیز در این حوزه رقم خورده است و درحال حاضر سرانه ایتام قریب به یک میلیون و 100 هزار تومان وسرانه محسنین نیز 380 هزار تومان می باشد که این رقم با افزایش تعداد ایتام و محسنین اتفاق افتاده است .

مدیرکل محترم استان به تعهد این نهاد با مرکز در راستای جذب 3535 حامی به نیت از 3535 شهید والامقام استان نیز خبر داد وگفت : شهدا همواره منجی ما بوده وهستند ویاد ونامشان سرمایه وافتخاری برای ماست واین طرح " هرشهید حامی یک فرزند یتیم " نیز یکی از برکات مهم شهدای گرانقدر است . که ایتام را به اندیشه های نورانی شهداء پیوند داده و ماحصل آن حضور گسترده مردم عزیز استان در کارهای خیر واحسان می باشد .

همچنین در این جلسه مدیرکل کمیته امداد استان زنجان شیوه نامه مشارکت بسیج سازندگی در احداث مسکن مددجویی را نیز تشریح کرد. انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید