دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۵۸۴۳
گزارشگر : ۱۰۰
گزارش:

روزی همراه با فعالیتهای عمرانی گروه جهادی جوانان کمیته امداد ایلام

روزی همراه با فعالیتهای عمرانی گروه جهادی جوانان کمیته امداد ایلام
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۲۴

در یکی از روستاهای خوش آب و هوای استان ایلام و در دامنه های کبیرکوه در حدفاصل شهرستانهای ایلام و بدره به حضور یکی از گروههای جهادی ایلام می رویم که در حال فعالیت عمرانی و مشارکت در ساخت مسکن یکی از خانواده های مددجوی این شهرستان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، یکی از مددجویان روشندلی که با همسر و فرزند در یک خانه کوچک که سالهای قبل کمیته امداد برایش ساخته است زندگی می کند. خانه او فقط یک دو اتاقی است  فاقد حال و پذیرایی و این مشکل باعث شده فرزندانش نتوانند به راحتی درس بخوانند و یا خودشان از مهمان پذیرایی کنند هر چند سالهاست که با این مشکل ساخته اند.
گروه جهادی جوانان کمیته امداد با مشارکت 13نفر متشکل از امدادگران  کمیته امداد استان و تعدادی از جهادگران افتخاری از مناطق ایلام،سیوان و مهران هستند . آنها ساعت 7صبح از ایلام راه افتاده و به این روستا رسیده اند و می خواهند خانه این مددجوی کمیته امداد را با مشارکت امداد سیوان توسعه داده و یک پذیرایی به خانه اش اضافه کنند و در گوشه دیگر روستا کار حصارکشی ساختمان مددجوی زن سرپرست خانوار دیگری را به انجام رسانند.
جواد اکبری سرپرست این گروه جهادی می گوید: گروه قصد دارد همه کارهای بنایی و اجرایی این  دو پروژه  را انجام دهند و کار امروزشان این است که حداقل 85 متر دیوار کشی انجام دهند تا بتوانند در نهایت لبخند رضایت را بر لبان این خانوادههای  بنشانند.
وی به فعالیتهای قبلی این گروه جهادی اشاره می کند و می گوید: گروه جهادی جوانان کمیته امداد در کنار خدمات امدادگری که به نیازمندان ارائه می دهد در اولین اردوی جهادی که در خرداد ماه 1400 به مناسبت سالگرد آزادسازی خرمشهر قهرمان انجام پذیرفت خوشبختانه و با تلاش جهادی این عزیزان بالغ بر110 متر دیوار چینی در پروژه 6 واحدی ایتام شهر ایلام انجام شد که مورد تقدیر مدیرکل استان نیر قرار گرفت.
اکبری ادامه داد: گروه جهادی جوانان کمیته امداد استان ایلام در آغاز سال 1400 و با پیشنهاد اعضای هیئت اندیشه ورز جوان استان شروع به فعالیت نمود و اولین اردوی جهادی گروه در سالگرد آزادسازی خرمشهر قهرمان در خرداد1400 در شهر ایلام و پروژه 6 واحدی محله جانبازان شهر ایلام برگزار شد که با استقبال جوانان و امدادگران استان همراه بود.
این امدادگر ادامه داد: در دومین اردوی جهادی که در هفته بسیج و روستای چنارباشی از توابع بخش سیوان (45کیلومتری شهر ایلام) برگزار گردید با همت جوانان این نهاد مقدس در دو پروژه تکمیل و ساخت مسکن مددجویی اقدام به 85 متر دیوارچینی انجام پذیرفت .
وی می گوید: گروه جهادی جوانان استان ایلام با هدف تحقق بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در بیانیه گام دوم انقلاب و افزایش روحیه معنوی جهاد و تلاش در بین جوانان شاغل در امداد و سایر جهادگران علاقمند در زمینه های ساخت مسکن مددجویی ، توزیع اقلام ضروری برنامه ریزی هایی را انجام داده و در آینده با انسجام بیشتر در برنامه های امداد استان و یا در برنامه های کشوری امداد اقدامات شایسته ای را برای جامعه هدف در دست اقدام دارد.
سرپرست گروه جهادی می گوید: کار برای نیازمندان از لذت بخش ترین فعالیتهای مورد علاقه ام است و مطمنا با این اقدام  که امروز اعضای گروه در حال انجام آن هستند گوشه کوچکی  از تلاش ها و اقدامات بینظیری که پیشکسوتان و بازنشستگان این نهاد که با جانفشانی و حضور در مناطق صعب العبور و اقدامات ایثارگونه ای که با حداقل امکانات در جای جای این استان انجام داده اند را درک و امیدواریم بتوانیم این فرهنگ را در بین جوانان گسترش بدهیم و هم قدردان این عزیزان باشیم و هم خدمتی شایسته به مددجویان داشته باشیم.
رونق گرفتن کار جهادی در کنار خدمات امدادگری کارکنان این نهاد که جهادی والاتر است  این امیدواری را به وجود آورده است که گره های بیشتری از مشکلات مددجویان خصوصا در زمینه های عمرانی گشوده شود.

گزارش: کرمی نژاد

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید