دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۸ آذر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۹
سرویس : قم
کد خبر : ۱۸۵۸۱۳
گزارشگر : ۸۱
هشدار مدیرکل کمیته امداد استان قم:

مسئولان برای پدیده خطرناک فقر جوان، زنانه و شهری تدبیر کنند / ریشه کنی فقر، حمایت جدی و عزم همگانی می طلبد

مسئولان برای پدیده خطرناک فقر جوان، زنانه و شهری تدبیر کنند / ریشه کنی فقر، حمایت جدی و عزم همگانی می طلبد
(دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰) ۱۵:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان قم نسبت به پدیده خطرناک فقر جوان، زنانه و شهری هشدار داد و خواستار حمایت جدی مراجع دینی و حوزی و عزم عمومی مردم و مسئولان برای ریشه کن کردن آن شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن مسعودیان راد در نخستین نشست خبری خود در سمت مدیرکلی کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه فقر امروز جامعه یک فقر نوین و پیچیده است گفت: برای از بین بردن چنین فقری باید یک عزم همگانی باشد و حکومت و مردم دست به دست هم آن را ریشه کن کنند.
وی تبدیل فقر مؤمنانه سالمندان نسل های گذشته را به فقر نوظهور توأم با آسیب‌های اجتماعی و مانع پیشرفت کشور را هشداری جدی عنوان و اظهار کرد: اگر مسئولان برای پدیده خطرناک فقر جوان، زنانه و شهری تدبیری نکنند، این فقر منجر به کفر خواهد شد.
مسعودیان راد شرایط فرهنگی ویژه استان قم را خاطرنشان و تصریح کرد: درمان محرومیت‌زدایی و رفع فقر در این استان باید با رویکردهای فرهنگی انجام شود و به عنوان یک مدل و الگو برای کل کشور باشد.
مدیرکل کمیته امداد با بیان اینکه امروز دشمنان سفره مردم را هدف قرار داده اند تأکید کرد: کمیته امداد به تنهایی نمی تواند با این فقر نوپدید مبارزه کند بلکه یک حرکت عمومی و حمایت مراجع دینی و حوزوی را می طلبد.
وی سیستم مددکاری کشور را غربی و با دیدگاه تزریق پول و مادیات دانست و گفت: دیدگاه اسلام و قرآن به انسان‌ها آخرت‌گراست و توجه به معنویات را گره گشای مشکلات مادی می داند در حالیکه ما از آن غافل شده ایم.
مسعودیان راد با تأکید بر اینکه باید سیاست‌های کرامتی جایگزین سیاست‌های حمایتی شود گفت: فقرا امروز محتاج به صدقه نیستند بلکه نیازمند فرصت هستند و کمیته امداد با سیاست های جدید خود و ایجاد فرصت آنها را از مصرف‌کننده به افراد مولّد و کارآفرین تبدیل کرده است.
وی با بیان اینکه در نگاه دینی فقرزدایی با رویکرد مردم‌محوری است گفت: مراکز نیکوکاری مسجدمحور که با همین هدف تشکیل شده اند و از حمایت جدی کمیته امداد برخوردار هستند پایگاه‌های خدمت رسان و تحولی در عرصه فقرزدایی خواهند بود.
پایان پیام/

تعداد بازدید : ۹۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید