دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۸ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۸۰۵
گزارشگر : ۸۰
به همت مردم نیکوکار روستای حسین آباد صورت گرفت؛

آغاز به کار مرکز نیکوکاری الغدیر

آغاز به کار مرکز نیکوکاری الغدیر
(دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۳۵

جمعی از مردم نیکوکار و خیّر روستای حسین آباد از توابع شهرستان بوئین زهرا، مرکز نیکوکاری الغدیر را راه اندازی کردند تا نیازمندان روستای خود و روستاهای اطراف را مورد حمایت قرار دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری الغدیر در روستای حسین آباد از توابع شهرستان بوئین زهرا بیان کرد: کمک به نیازمندان و محرومان در حال حاضر متفاوت از گذشته است چراکه طرح های مختلفی برای کمک به خانواده های نیازمند تعریف شده تا بر اساس نیت خیرین و نیکوکاران، نیازمندی های خانواده های محروم برطرف شود.

وی ادامه داد: یکی از طرح هایی که برای مشارکت هرچه بیشتر مردم تدارک دیده شده، ایجاد مراکز نیکوکاری است که طی 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 43 میلیارد و 435 میلیون تومان کمک مردمی در 146 مرکز نیکوکاری فعال در نقاط مختلف استان جمع آوری و به دست نیازمندان رسانده شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: همه این مبالغ توسط متولیان مراکز نیکوکاری جمع آوری و توسط خود آنها برای نیازمندان صرف شده است، البته متولیان مراکز نیکوکاری  از معتمدین محلی هستند و هیچ ارتباط اداری با کمیته امداد امام (ره) ندارند.

وی مشارکت مردم علیرغم فشارهای اقتصادی را ستودنی خواند و اظهارکرد: طی 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 103 میلیارد و 911 میلیون تومان کمک مردمی در قالب طرح های مختلف جمع آوری شده است که این میزان کمک مردمی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 75 درصدی برخوردار است.

فرهادی عنوان کرد: از این میزان کمک مردمی بیش از 20 میلیارد و 430 میلیون تومان در قالب طرح اکرام و محسنین بوده که توسط 28 هزار و 347 حامی به یک هزار و 566 یتیم و هفت هزار و 164 فرزند محسنین اهداء شده است.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت بیش از 14 میلیارد و 514 میلیون تومان زکات مستحبی و واجب و همچنین بیش از چهار میلیارد و 946 میلیون تومان صدقه از 124 هزار و 767 صندوق صدقات جمع آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در بررسی طرح های مختلف شاهد مشارکت 19 میلیارد و 149 میلیون تومانی مردم  در طرح اطعام و افطاری، 6 میلیارد و 141 میلیون تومان در طرح نذر و قربانی و 21 میلیارد و 310 میلیون تومان طرح احسان حسینی هستیم.

وی افزود: همچنین بیش از 913 میلیون تومان مشارکت در طرح شفاء (درمان نیازمندان)، بیش از یک میلیارد و 521 میلیون تومان مشارکت در طرح کوثر (کمک به جهیزیه نیازمندان) و بیش از 35 میلیون تومان هم برای کمک به اجاره نیازمندان از دیگر کمک های مردمی بوده است.

فرهادی عنوان کرد: کمک مردمی در 6 ماهه نخست سال جاری در رد مظالم بیش از 109 میلیون تومان، برای تأمین لوازم ضروری زندگی بیش از 454 میلیون تومان، بالغ بر 34 میلیون تومان در طرح برکت، یک میلیارد و 645 میلیون تومان برای امور فرهنگی، بیش از 366 میلیون تومان مشارکت در طرح تأمین معیشت نیازمندان و 104 میلیون تومان هم مشارکت در طرح همسفره (تغذیه کودکان) بوده است.

وی یادآورشد: در حال حاضر روش های مختلفی برای کمک به نیازمندان فراهم شده است که عموم مردم نیکوکار علاوه بر مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد امام (ره) و مراکز نیکوکاری می تواندد برای پرداخت کمک به صورت غیرحضوری از طریق سایت کمیته امداد امام (ره) و یا کد مهربانی #028*8877* و همچنین از طریق کد "کیوآر" اقدام کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید