دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۸ آذر ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۸
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۸۵۸۰۳
گزارشگر : ۹۴

بازدید مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از مناطق دورافتاده چاروسا

بازدید مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از مناطق دورافتاده چاروسا
(دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰) ۰۹:۴۸

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به‌منظور بررسی مشکلات مددجویان، به مناطق دورافتاده بخش چاروسا از مناطق قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از امدادگران با حضور در بخش چاروسا به بررسی مشکلات مردم این مناطق پرداخت.
ابتدا با دعوت رئیس حوزه قضایی قلعه رئیسی با حضور در دادگستری چاروسا، و حضور امام‌جمعه، رئیس دادگستری و شورای شهر و جمعی از مردم نشستی برگزار و سپس در محوطه دادگستری چاروسا مشکلات مددجویان کمیته امداد بررسی شد.
مدیرکل کمیته امداد در این نشست گفت: ارائه خدمات به مناطق محروم‌تر استان در اولویت برنامه‌های این نهاد قرار دارد و در این خصوص امدادگران از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: بررسی افراد نیازمند غیر تحت حمایت کمیته امداد در دستور کار قرارگرفته است و به‌شرط اینکه خدمت سربازی رفته باشند و بیمه برای آنان پرداخت نشود نسبت به تشکیل پرونده برای آنان اقدام می‌شود.
مبشری بابیان اینکه در کمیته امداد بر اساس ضریب محرومیت خدمت‌رسانی می‌شود، افزود: کسانی که در شهر قلعه رئیسی سکونت دارند و کسانی که منزل مسکونی کلنگی یا خراب دارند به‌شرط داشتن پروانه ساخت، تسهیلات مسکن به آن‌ها ارائه می‌شود.
وی یادآور شد: مناطق محروم برای ما تفاوتی ندارند و وظیفه ماست که به‌تمامی مناطق خدمات‌رسانی کنیم و در خصوص گازکشی منازل مددجویان، گازکشی نزدیک به 300تا 400منزل انجام گرفت و بین یک و نیم تا سه میلیون تومان در این خصوص پرداخت‌شده است.
حجه الاسلام اسماعیل صلواتی، امام‌جمعه قلعه رئیسی، در این نشست ضمن تقدیر از حضور مدیرکل کمیته امداد استان در منطقه چاروسا و دیدار و بررسی مشکلات و مسائل  مددجویان کمیته امداد، گفت:  کمیته امداد یک‌نهاد بابرکت و صدقه جاریه امام راحل و عظیم‌الشأن است و حقیقتاً خدمات این نهاد قابل‌تقدیر است.
وی افزود:  منطقه چاروسا از مناطق محروم استان است و نباید از مسائل و مشکلات و معضلات بخش چاروسا و روستاهای محروم این منطقه غافل شد.
امام‌جمعه قلعه رئیسی بیان کرد: مردم این منطقه مؤمن و صبور و انقلابی هستند اما بیکاری و فقر و تبعیض در ارائه خدمات آموزشی و رفاهی و عمرانی زندگی را برای این مردم  سخت و طاقت‌فرسا می‌کند، لذا حق مردم این منطقه است که مسئولان کشوری و استانی به آنان توجه کنند و انتظار است با ارائه تسهیلات مناسب و زمان‌دار در جهت اشتغال آفرینی برای مردم،  این مورد اولویت همه نهادها بالأخص کمیته امداد باشد.
وی افزود: بعضی بخشنامه‌ها برای شهرستان‌های برخوردار و دارای کارخانه‌ها فراوان و سایر ظرفیت‌هاست اما برای مناطق محروم باید چاره‌اندیشی کرد، مثلاً اینکه اگر مددجویی از طریق بیمه‌ها حمایت شود و ماهیانه پرداخت به آنان صورت گیرد از حمایت کمیته امداد خارج شود، حداقل برای مردم مناطق محروم چاره‌اندیشی کنید.
حجه الاسلام صلواتی افزود: در بخش چاروسا هر زوجی که ازدواج می‌کند، نیازمند حمایت است و در تهیه لوازم اولیه زندگی مشکلات فروانی دارد پس باید از جوانان حمایت کرد و جهیزیه‌های مددجویان در اسرع وقت و با اقلام بیشتری به آنان پرداخت شود تا مشکلات آنان کمتر شود.
وی گفت: در کنار خدماتی که ارائه می‌دهید پیوست فرهنگی داشته باشید و بر زندگی جوانان بعد از ازدواج هم  نظارت داشته باشید از آنان حمایت کنید و زمینه اشتغال مستمر آنان را فراهم کنید.
صلواتی یادآور شد: مهم‌ترین اولویت کمیته امداد امام خمینی باید فعالیت‌های فرهنگی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزش‌های لازم در موضوعات مختلف برای مددجویان باشد در طرح‌هایی اشتغال و توانمندسازی مددجویان نظارت باشد تا به معنای حقیقی و واقعی اشتغال ایجاد شود.
حجه الاسلام صادق انصاری پور رئیس حوزه قضایی چاروسا در این نشست ضمن تقدیر از حضور مدیرکل کمیته امداد استان جهت حضور و پیگیری مشکلات مددجویان بیان کرد: کمیته امداد در طول دوران انقلاب خدمات ارزنده‌ای به نیازمندان ارائه کرده است.
وی تأکید کرد: برای اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد باید توجه بیشتری شود و تسهیلاتی که ارائه می‌شود اشتغال‌زایی پایدار داشته باشد در این صورت مشکل بسیاری از جوانان مددجو برطرف می‌شود.
انصاری پور با اشاره به اینکه منطقه چاروسا از مناطق دورافتاده بخش قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه و در استان است که به دلیل محرومیت خود نیاز به توجه بیشتر دارد، افزود: تلاش شود تا افرادی که در این منطقه از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند تحت حمایت کمیته امداد قرار گیرند.
سید داریوش فاطمیان عضو شورای شهر قلعه رئیسی در این دیدار گفت: اعضای شورای شهر می‌توانند در جهات مختلف کمک‌کار کمیته امداد باشند و با عضویت در شورای زکات و در شبکه نیکوکاری می‌توانند در جهت خدمت‌رسانی و کمک به مددجویان همکاری خوبی داشته باشند.
وی افزود: از مهم‌ترین مشکلات مددجویان برای استفاده از تسهیلات کم‌بهره و وام خود اشتغال‌زایی نبود ضامن کارمند است که خواستار اتخاذ تدبیری جهت حل این مشکل هستیم.
فاطمیان در ادامه با اشاره به قانون ۵۰۵ برای معافیت از آیین دادرسی گفت: در سال ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی ضمن تبصره‌ای ذیل ماده ۵۰۵ قانون آیین دادرسی مدنی، معافیت افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی را تصویب کرد که بر اساس این تبصره افراد تحت پوشش کمیته امداد و مددجویان مستمری‌بگیر سازمان بهزیستی کشور با ارائه کارت مددجویی و تأییدیه رسمی مراجع مزبور از پرداخت هزینه دادرسی معاف هستند.  
 در ادامه مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس کمیته امداد و بخشدار چاروسا به روستای دورافتاده لاش چاروسا رفته و از نزدیک مشکلات این روستا را موردبررسی قرار داد و با حضور در منزل جمعی از مددجویان کمیته امداد از نزدیک مشکلات آن‌ها پیگیری کرد. همچنین در این سفر بین اهالی روستای لاش بسته‌های غذایی توزیع شد.
در ادامه یک‌خانه گلیم‌بافی در روستای شوتاور چاروسا، با همکاری ستاد اجرای فرمان استان راه‌اندازی شد.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید