دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۵۷۸۷
گزارشگر : ۸۴
خادمان حسینی به پابوس امام رضا می روند

سومین همایش گروه جهادی ملی نذروراه 72 خوان احسان حسینی آذر ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می شود

سومین همایش گروه جهادی ملی نذروراه 72 خوان احسان حسینی آذر ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می شود
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۴:۰۵

دبیر گروه جهادی ملی نذرواره 72 خوان احسان حسینی از برگزاری سومین همایش نذروراه 72 خوان احسان حسینی در مشهد مقدس با حضور مسئولین کشوری و نمایندگان استان های کشور در روز پنجشنبه 25 آذر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمد قوسی، دبیر گروه جهادی ملی نذروراه 72 خوان احسان حسینی، گروه جهادی ملی نذرواره را به عنوان یک آئین ملی برای نهادینه کردن فرهنگ حسینی، خیر و احسان در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: این همایش همه ساله به پاس قدر دانی و تجلیل از خادمان حسینی که در پخت 72 دیگ غذای نذری مشارکت دارند، برگزار می‌شود.
وی به برپایی نمایشگاه عکس نذرواره حسینی و شرکت تمام هیئات مذهبی، گروه های جهادی، مراکز نیکوکاری که در پخت و توزیع72 دیگ غذای نذری دخیل بودند اشاره و تصریح کرد: این نمایشگاه عکس در یکی از نگارخانه های حرم رضوی به نمایش عموم مردم و زائران گذاشته خواهد شد. 
وی با بیان اینکه امسال سومین سالیست که توفیق برگزاری همایش، نصیب خادمان نذروراه ای می شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این رویکرد جنبه ای دیگر از فرهنگ حسینی را در جامعه نهادینه کنیم.
وی مبدع این طرح را خیر گرانقدر استان سمنان، ابراهیم امیرآبادیان دانست و اذعان داشت: این خیّر نه تنها 72 دیگ به هر هئیت که شرایط پخت و برگزاری این آئین ملی را دارا باشد؛ اهدا می کند، بلکه حامی هیئات در دو سال اول طبخ نیز می باشد، تا این روند مردمی شود.
دبیر گروه جهادی ملی نذروراه 72 خوان احسان حسینی تاکید کرد که هدف این گروه جهادی ملی، جریان سازی در مناسبت های مختلف سال نظیر ایام محرم، عید قربان، شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، ولادت امام حسین (ع) و همچنین ناجی هموطنان در حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله می باشد.
محمد قوسی همچنین تصریح کرد: این آئین ملی از شهر امیرآباد دامغان از سال های گذشته کلید خورد و در حال حاضر با اشاعه آن به 72 شهر کشور گسترش یافته است.
تعداد بازدید : ۸۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید