دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۹
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۸۵۷۷۸
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی:

خدمات کمیته امداد برای افراد مستعد توانمندی زماندار است

خدمات کمیته امداد برای افراد مستعد توانمندی زماندار است
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۲:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: خدمات کمیته امداد برای افراد مستعد توانمندی زماندار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی ، با بیان اینکه 46 هزار و 471 خانوار در قالب 83هزار و 658 نفراز حمایت‌های کمیته امداد استان بهره مند هستند، تصریح کرد: در سال جاری 10هزار و 200 نفر از حمایت این نهاد خارج و 2هزار و 511 نفر توانمند شده‌اند وامسال 10 هزار و 900 نیازمند ورودی کمیته امداد استان است.
وی ادامه داد: از این تعداد افراد تحت حمایت کمیته امداد ۳۸ درصد به دلیل فوت سرپرست، ۲8درصد کارافتادگی، ۱۸درصد تبصره ۱۴ و رفع فقر مطلق، ۳درصد بیماری سرپرست، ۱۲درصد طلاق و میزان باقی‌مانده به دلایلی نظیر زندانی بودن سرپرست یا بدسرپرستی هستند.

وی آمار دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد در استان را 7هزار و 219نفر و آمار ثبت‌نامی‌ها را 12 هزار نفر اعلام کرد و با بیان اینکه این نهاد از 895دانشجو نیز حمایت می‌کند، افزود: همچنین تعداد ایتام تحت حمایت کمیته امداد هزار و 662 نفر است که سرانه پرداختی آنان توسط خیرین و حامیان به دو برابر سال گذشته رسیده است. تعداد محسنین تحت حمایت نیز ۲۷۸۱ نفر است که سرانه پرداختی به آنان از ۲۲۰ هزارتومان در سال گذشته به ۴۶۴هزارتومان رسیده است.

مؤمنی تصریح کرد: در سال جاری کمک‌های مردمی ۲۰۲ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که در ۸ ماه گذشته ۲۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در استان مرکزی دریافت شد. همچنین مبلغ ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در ۸ ماهه سال جاری به صورت نقدی در طرح اکرام و محسنین به حساب‌خانوارهای تحت حمایت واریز شد.

وی با بیان اینکه هرماهه ۱۸ میلیارد تومان مستمری به خانوارهای تحت حمایت تعلق می‌گیرد، اعلام کرد: در ۸ ماه گذشته ۳۲میلیارد زکات نقدی و ۹ میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان صدقات و ۱۱۰ میلیارد تومان توسط مراکز نیکوکاری جمع‌آوری شده است که نسبت به سال گذشته از رشد خوبی برخوردار بود.

وی اضافه کرد: ۳۰۵ نوعروس در نوبت دریافت جهیزیه هستند، همچنین افرادی که ازدواج دوم نیز داشته باشند مشمول این طرح می‌شوند. همچنین هزار و 668 مسکن توسط کمیته امداد و خیرین درحال ساخت است که ۲۰۱ واحد تحویل داده شده و ۴۸1 مسکن نیز به زودی افتتاح می شود؛ ۴۳۲ مسکن نیز در شهرک مهاجران درحال ساخت است و در حال تلاش برای دریافت اعتبارات مسکن ملی هستیم. ۳۹۲ مسکن نیز در طرح تعمیر مسکن مددجویان مرمت شده است که هزار میلیارد هزینه داشته است و ۵۲درصد از این مبلغ از اعتبار کمک‌های مردمی هزینه شد.

به‌گفته مؤمنی تحویل ۵۰۰ دستگاه تولید انرژی خورشیدی پنج کیلو وات ویژه مددجویان استان پیش‌بینی شده که ۳۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد برای آن در نظر گرفته شده و همچنین ۲۵۰ دستگاه تولید انرژی پاک دهه فجر امسال در استان بهره‌برداری می‌شود که اکنون برای ایجاد ۱۰۰ دستگاه قرار داد منعقد و ۱۰ دستگاه تولید برق در استان نیز به شکل آزمایشی راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی به رونمایی و راه‌اندازی سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد کمیته امداد همزمان با سراسر کشور و بهره‌برداری از این سامانه به منظور بهبود و مدیریت هرچه بهتر خدمات، به روزرسانی اطلاعات فردی و پالایش مددجویان اشاره و تصریح کرد: مددجویان می‌توانند برای ثبت اطلاعات خود به آدرس www.soha.emdad.ir مراجعه و به بارگذاری اطلاعات خود اقدام کنند.

مؤمنی بیان کرد: همچنین طرح پایش اطلاعات مددجویان آغاز شده و ثبت اطلاعات پایه برای ورود به سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد شامل کد ملی، کدپستی و شماره تلفن همراه سرپرست خانوار است و مددجویان می‌توانند از طریق گوشی تلفن هوشمند و یا با مراجعه به پیشخوان دولت برای ثبت‌نام اطلاعات فردی در این سامانه اقدام کنند.
وی در پایان اعلام کرد: ۳۲ فرآیند در سامانه مذکور پیش‌بینی شده است که در حال حاضر شامل پرداخت کمک، شناسایی نیازمندان و نیازسنجی می‌شود و تا سال آینده تمام فرآیندها قابل پیاده‌سازی است. همچنین سامانه قابلیت اتصال به ۲۷ سرویس را دارد که اکنون ۱۸ سرویس آن فعال است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید