دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۶ آذر ۱۴۰۰ / ۱۷:۴۵
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۷۶۳
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد:

ارتقای کیفی و کمی خدمات به مددجویان با راه‌اندازی سامانه امداد هوشمند و کارآمد

ارتقای کیفی و کمی خدمات به مددجویان با راه‌اندازی سامانه امداد هوشمند و کارآمد
(شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰) ۱۷:۴۵

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد به ویژه در استان سیستان و بلوچستان گفت: راه‌اندازی سامانه امداد هوشمند و کارآمد به ارتقای کیفیت خدمات این نهاد می‌انجامد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، معین‌الدین سعیدی با اشاره به اینکه منطقه چابهار به ویژه جنوب آن از لحاظ شاخص‌های توسعه، جزو محروم‌ترین نقاط کشور است، افزود: از نظر سرانه‌ فضاهای آموزشی، ورزشی و بهداشتی و تعداد پزشک به نسبت بیمار و تعداد معلم به دانش‌آموز، فاصله زیادی با دیگر نقاط کشور در این منطقه مشهود است.
 
وی افزود: کمیته امداد خدمات بی‌نظیر را در جای جای کشور ارائه کرده است، به ویژه این نهاد در حوزه اشتغال از تکالیفی که قانون‌گذار در برنامه ششم توسعه برای او تکلیف کرده بود جلوتر رفته و بیش از تکلیف قانونی کار کرده است. 
 
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای سالامی بر ضرورت تغییر نگاه‌ها به سیستان و بلوچستان تاکید کرد و ادامه داد: مردم جنوب سیستان و بلوچستان دچار چالش‌هایی چون اشتغال، کم‌آبی و نیازهای معیشتی هستند که در این زمینه نیز کمیته امداد می‌تواند با اولیت‌بندی نیازها، به رفع آنها کمک کند.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تقدیر از راه‌اندازی سامانه امداد هوشمند و کارآمد در کمیته امداد اظهار کرد: با توجه به فواصل طولانی تا مراکز شهری در سیستان و بلوچستان و مشکلات رفت و آمد حضوری برای مددجویان، راه‌اندازی این سامانه گام مثبتی در بهبود کیفیت خدمات به خانواده‌های تحت حمایت به شمار می‌رود.
 
سعیدی گفت: اگر به زیرساخت‌های کشاورزی این منطقه توجه شود از آنجایی که از نظر اقلیمی و اکولوژی امکان پرورش میوه‌های گرمسیری را دارد، می‌تواند بخش عظیمی از نیاز کشور را از این منظر به طور کامل مرتفع کند. کمیته امداد از طریق ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال در حوزه تامین ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی‌ به افراد تحت حمایت خود کمک کند و تحول عظیمی در منطقه ایجاد کند.
 
وی به پیگیری‌های مجلس برای رفع محرومیت مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و افزود: در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اعتباری بیش از آنچه که دولت در نظر گرفته بود برای مددجویان تصویب کردیم و این اقدام بی‌سابقه بود و باعث افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد شد. امیدواریم برای بودجه 1401 نیز شاهد افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد باشیم.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۷۰۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید