دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۶ آذر ۱۴۰۰ / ۰۶:۲۶
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۵۷۴۹
گزارشگر : ۱۰۵

احیای خیر و احسان ، از جمله اقدامات کمیته امداد

احیای خیر و احسان ، از جمله اقدامات کمیته امداد
(شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰) ۰۶:۲۶

مدیر کل کمیته امداد مازندران در جمع خیران کلارآباد گفت: احیای فرهنگ خیر و احسان از جمله اقدامات کمیته امداد است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، حجت الاسلام بشیر عالیشاه مدیرکل کمیته امداد مازندران اظهار داشت: ۸۰هزار خانوار در مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند و همه باید در رفع مشکلات مددجویان اقدام کنیم تا به نتایج مطلوب دست یابیم.

وی افزود: مستمری هر ماه به حساب خانوار واریز می شود و مستمری مددجویان ،یک نفره ۳۵۰ هزار تومان،دو نفره ۵۰۰ هزار تومان، سه نفره ۷۰۰ هزارتومان چهار نفره ۹۰۰هزار تومان و پنج نفره و پنج نفر به بالا یک میلیون و ۱۰۰هزار تومان است.


مدیرکل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: این نهاد با برنامه ریزی های انجام شده در حوزه های مختلف خدمات ویژه ای به مددجویان ارائه می دهد ؛در بخش مسکن ۵۰ میلیون تومان بلاعوض، ۳۰میلیون تومان وام قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت می کند و در بخش جهیزیه و ... نیز کمک ها ارائه می شود.


وی بیان داشت: خیران در حمایت از ایتام و فرزندان معنوی به این نهاد یاری می رسانند و با کمک آنان سرانه ایتام افزایش می یابد و سه هزار نفر از ایتام تحت حمایت ، هستند که سرانه کمک به آنها ۶۰۰هزار تومان است.

حجت الاسلام عالیشاه در بخش اشتغال مددجویی نیز گفت: سال گذشته صد درصد اعتبارات اشتغال جذب شدو امسال اعتبار اشتغال کمیته امداد ۴۴۰میلیارد تومان است .

وی بابیان اینکه ساخت مسکن مددجویی از برنامه های کمیته امداد است، گفت: ساخت هزار و ۳۰۰واحد مسکن مددجویی در دست اقدام است.


مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: در بخش جهیزیه مددجویان ، خیران مشارکت خوبی داشتند و تا یکماه دیگر ۵۴۰ مددجو با کمک خیران جهیزیه داده می شود.


حجت الاسلام عالیشاه در مورد سپرده گذاری صندوق امداد قرض الحسنه امداد ولایت گفت: سه هزار نفر در استان در نوبت دریافت وام از صندوق امداد ولایت هستند و خیران با سپرده گذاری در این صندوق می توانند در رفع مشکلات نیازمندان کمک کنند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید