دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۵۶۷۷
گزارشگر : ۴۴

یادواره شهید محسن خزائی و شهدای کمیته امداد در زاهدان برگزار شد

یادواره شهید محسن خزائی و شهدای کمیته امداد در زاهدان برگزار شد
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۵۹

یادواره شهید محسن خزائی و شهدای کمیته امداد با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان زاهدان، فرماندهان سپاه و بسیج ادارات استان، در کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، به‌مناسبت هفته بسیج، یادواره شهید محسن خزائی و شهدای کمیته امداد با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان زاهدان، فرماندهان سپاه و بسیج ادارات استان، در کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در این مراسم با گرامی داشتن نام و یاد شهدا بیان کرد: همه ما بر سر سفره احسان شهدا نشسته‌ایم، چون عزت و سربلندی و امنیت کشورمان را مدیون این عزیزان هستیم.

وی افزود: ما هر چه برای شهدا کار کنیم، باز هم کم است و هیچ زمانی نمی‌توانیم این دِین را ادا کنیم. ما شرمنده شهدا هستیم، شهدایی که تمام هستی خود را تقدیم انقلاب کردند تا ما از برکات شهادت و ایثارگری آنان بهره‌مند شویم.

امام جمعه شهرستان زاهدان بیان کرد: خدماتی که کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام داده، از نظر تعدد و تنوع شایسته تقدیر است، اما اینکه جامعه ما نیازمند این خدمات است، باید گفت شرمنده‌ایم.

وی گفت: شرمنده شهیدان هستیم که جان خود را دادند تا کشورمان به اعتلا برسد، اما به دلیل ضعف و سوء مدیریت ما مسئولان، به آن جایگاه که شایسته آن بودیم، نرسیدیم و علت آن هم این است که ما آن راه شهدا را ادامه ندادیم.

محامی اظهار کرد: همان‌طور که در دوران جنگ، با فرهنگ و روحیه بسیجی، آن موفقیت‌ها به دست آمد، اگر روحیه بسیجی را حفظ می‌کردیم، امروز با چنین مشکلاتی مواجه نبودیم. باید این فرهنگ و منطق بسیجی را گسترش داد و راه شهدا را دنبال کرد.

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز در این مراسم با اشاره به کلام رهبری که فرمودند «بسیج در جمهوری اسلامی هیچ نظیری در دنیا نداشت؛ آن روزی که به وجود آمد، هیچ مشابهی در دنیا نداشت؛ هیچ چیزِ بسیج وارداتی نیست»، افزود: بسیج بزرگترین شبکه فرهنگی و اجتماعی و نظامی در دنیا است که مصداق تام و تمام تبدیل تهدید به فرصت بود.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به راه اندازی سامانه امداد هوشمند و کارآمد در استان، گفت: این سامانه به منظور عدالت در توزیع و تسریع و ارائه خدمات مطلوب به مددجویان به‌زودی در اختیار همه دستگاه‌ها و خیّران عزیز قرار خواهد گرفت تا کمک خود را با اطلاع از وضعیت آن فرد نیازمند، انجام دهند.

تعداد بازدید : ۷۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید