دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۹
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۸۵۶۱۶
گزارشگر : ۷۶
با تسهیلات کمیته امداد آذربایجان شرقی؛

پرورش آلوئه ورا توسط بانوی کارآفرین اسکویی

پرورش آلوئه ورا توسط بانوی کارآفرین اسکویی
(دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰) ۱۰:۴۹

بانوی اسکویی با اخذ تسهیلات اشتغال کمیته امداد آذربایجان شرقی به یک کارآفرین تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، بانوی کارآفرین از شهرستان اسکو رفاقتی دیرینه با خاک دارد؛ این بانوی ۳۹ ساله از اوایل کودکی علاقه بسیاری به کشاورزی داشته و حتی کمک دست پدر خود نیز بوده است و حالا همین علاقه و اراده، منجر به شکوفایی استعداد خود و اشتغالزایی در بخش کشاورزی شده است.
این بانوی اسکویی، کشت گلخانه‌ای را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است و بعد از پیمودن راه‌های بسیاری توانسته است برای خود، گلخانه‌ای دست و پا کند. این بانوی کارآفرین در حال حاضر به پرورش آلوئه ورا مشغول است و در کنار آن، به تهیه مربای آلوئه ورا نیز همت گماشته است.
وی گفت: متولد سال ۱۳۶۱ هستم و تحصیلات خودم را در رشته کارشناسی معماری به اتمام رسانیده‌ام و موفق به کسب اخذ مدارک کامپیوتر و کشت کار گلخانه‌ای از آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نیز شده‌ام.
وی ادامه داد: کشت کار گلخانه‌ای را در سال ۱۳۹۰ آغاز کرده‌ام و خیار اولین محصول ما در گلخانه‌ای بود که در همین سال توسط پدرم احداث شده بود اما از سال ۱۳۹۹ با کمک پدرم کاشت آلوئه ورا را آغاز کردیم که بعد از گذشت یک سال به بهره‌برداری رسید.
این بانوی کارآفرین افزود: شغل پدرم کشاورزی بود و من نیز به صورت عملی در این شغل فعالیت داشتم تا اینکه همین علاقه باعث شد تا این شغل را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرم و به سمت اشتغالزایی روی آورم.
او بیان کرد: همان طور که گفتم خیار، اولین محصولی بود که در این گلخانه کاشتیم اما متأسفانه به دلیل نبود برق و گاز مجبور شدیم تا به سمت پرورش سبزیجات برویم تا اینکه بعد از رسیدن برق و گاز به این منطقه، به اخذ پروانه بهره برداری برای کاشت گیاهان دارویی و آلوئه ورا اقدام کردم.
وی گفت: کاشت آلوئه ورا را با کمک و مشاوره یکی از کارشناسان خبره و در نهایت بعد از آنالیز آب و خاک آغاز کردیم و هدفم این است که کاشت این محصول را توسعه دهم و حتی در روزهای آتی با استفاده از دستگاه آب شیرین کن، در زمینه پرورش گل و گیاه نیز فعالیت داشته باشم. این کار را با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیون تومان آغاز کرده‌ام و با اعلام امکانات موجود و هم‌چنین اشتغالزایی در حوزه کشاورزی، موفق به اخذ 20 میلیون تومان وام‌ خوداشتغالی در سال 97 از سوی کمیته امداد اسکو شدم و سپس با یاری خداوند متعال، به راحتی گلخانه را به مرحله تولید انبوه رسانیدم.
این بانو اسکویی با اعلام اینکه درخواست وام دیگر خود اشتغالی از کمیته امداد کرده ام، اظهار کرد: محصولات گلخانه اکثراً به سایر شهرستان‌ها، بازار تبریز و حتی عطاری‌ها به فروش می‌رسد.
او بیان کرد: بانوان نباید هیچ‌وقت خود را نادیده بگیرند بلکه باید به استعدادهای خود دقت کنند و از خانواده‌ها تقاضا دارم که هیچ‌وقت استعداد فرزندان خود نادیده نگیرند.

انتهای پیام/

 
تعداد بازدید : ۵۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید