دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۵ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۵۵۴۳
گزارشگر : ۷۸
835 مددجوی کمیته امداد استان خراسان شمالی خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: 835 خانوار تحت حمایت با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی از سوی این نهاد حمایتی در عرصه اقتصادی خودکفا شدند و از چرخه فقر خارج شدند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: 835 خانوار تحت حمایت با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی از سوی این نهاد حمایتی در عرصه اقتصادی خودکفا شدند و از چرخه فقر خارج شدند.
(سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با اشاره به اینکه این افراد توانسته‌اند علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود، زمینه فعالیت اقتصادی شماری از متقاضیان کار را نیز فراهم کنند اظهار کرد: این افراد از محل ایجاد طرح‌های اشتغال یا ایجاد شغل از طریق بنگاه‌های کاریابی به استقلال مالی رسیده و از پو شش این نهاد خارج‌شده‌اند.
وی تصریح کرد: کارآفرینان این نهاد پس از بررسی و نظارت مداوم و طولانی‌مدت طرح‌های اشتغال و رسیدن به درآمد پایدار متناسب با قانون کار، از پوشش این نهاد خارج می‌شوند تا به‌این‌ترتیب فضا برای خدمت‌رسانی به تعداد بیشتری از نیازمندان فراهم شود.
وی بابیان اینکه بعد از ایجاد کسب‌وکار بین سه تا پنج سال بر فرآیند اشتغال آن‌ها نظارت انجام می‌شود اظهار کرد: این مدت‌زمان بر اساس هر طرح متفاوت است و ممکن است نظارت بر برخی از طرح‌های اشتغالی در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر صورت بگیرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از پرداخت بیش از 83 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان طی امسال خبر داد و افزود: تسهیلات اشتغال کمیته امداد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود.
وی بابیان اینکه با پرداخت این تسهیلات بیش از دو هزار و 32 طرح برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر استان ایجادشده است، تصریح کرد: 77 میلیارد تومان این اعتبار از محل منابع امدادی و 5 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز از منابع بانکی بوده است.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید