دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۳ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۵۵۲۷
گزارشگر : ۸۵

توزیع جعبه های نوغان میان مددجویان روستایی بردسکن

توزیع جعبه های نوغان میان مددجویان روستایی بردسکن
(یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۴۱

رئیس کمیته امداد بردسکن با عنوان اینکه، طرح های اجرایی این اداره بیشتر در بخش کشاورزی است، گفت: 58 جعبه نوغان به صورت رایگان میان 39 خانوار مددجوی روستایی منطقه کوهپایه توزیع شد که میانگین از هر جعبه 40 کیلوگرم پیله کرم ابرایشم برداشت و درآمد حاصل از هر جعبه 5 میلیون و 500 هزار تومان بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید کاظم حسینی با اعلام اینکه پیش بینی می شود امسال حدود 250 طرح با تسهیلات کمیته امداد اجرا شود، افزود: از ابتدای امسال در این شهرستان 150 طرح اشتغال با تامین اعتبار از منابع بانکها و صندوق امداد ولایت راه اندازی و سبب اشتغالزایی برای مددجویان تحت حمایت شده است. 
وی اظهار کرد: در سال جاری تاکنون 55 نفر از مجریان طرح های اشتغال به مرحله توانمند سازی رسیدند.
حسینی، با اشاره به اینکه برای 320 نفر در معادن مس کاریابی صورت گرفت، ادامه داد: در جهت توانمند کردن خانواده ها 185 مددجو از آموزش های مختلف در بخش های مقدماتی، مهارت آموزی و پایدارسازی با همکاری فنی و حرفه ای بهره مند شدند.
رئیس کمیته امداد بردسکن با اعلام اینکه مشاغل نوین در برنامه های این اداره است، اعلام کرد: 8 طرح بر پایه استارت آپ ها و 9 طرح به صورت راهبری شغلی در بخش های فرش، خراطی، گلخانه و تولید زغال راه اندازی شده است. 
حسینی با اعلام اینکه در شهرستان بردسکن ۲۲ هزار و ۷۳۲ خانوار با جمعیت ۷۵ هزار و ۶۳۱ نفر سکونت دارند، ادامه داد: شهرستان بردسکن در ۲۸۰ کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد که کمیته امداد از ۴ هزار و ۲۵۵ خانوار با ۷ هزار و ۵۳۱ نفر حمایت می کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید