دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۵۴۶۵
گزارشگر : ۴۴

ایجاد 10 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان

ایجاد 10 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان
(چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰) ۱۰:۳۳

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: هدف‌گذاری ما در سال جاری، ایجاد 10 هزار فرصت شغلی برای مددجویان است که با توجه به روند پیشرفت امور، انشاء‌الله این هدف‌گذاری محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان در بازدید از دفتر خبرگزاری شبستان گفت: کمیته امداد حضرت امام(ره) در استان، رسالت سنگینی بر دوش دارد و با توجه به جامعه هدف وسیع آن و خدمات گسترده‌ای که به جامعه هدف ارائه می‌شود، نیازمند همکاری و تعامل رسانه هستیم.

وی با بیان اینکه خدمات کمیته امداد به سه بخش کلی حمایتی، توانمندسازی و پشتیبانی تقسیم می‌شود، افزود: فقط در بخش حمایت، مستمری که به حساب مددجویان استان واریز می‌کنیم، بالغ بر 100 میلیارد تومان در ماه است.

عبادی با اشاره به اینکه حمایت‌های امداد از قبل از تولد آغاز می‌شود و تا بعد از فوت ادامه دارد، بیان کرد: یکی از طرح‌های کمیته امداد که با همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اجرا می‌شود، رسیدگی به مادران باردار و شیرده‌ای است که الزاما تحت پوشش نیستند، اما نیازمند و دارای فقر تغذیه‌ای هستند. همچنین فرزندان زیر 6 سال هم که دچار سوء تغذیه هستند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مدیرکل کمیته امداد استان اظهار کرد: کمیته امداد استان بیش از 112 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش دارد که برای رشد تحصیلی و موفقیت این عزیزان، خدمات مختلفی از جمله مشاوره تحصیلی، معرفی به مؤسسات آموزشی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی ارائه می‌شود.

وی گفت: در کنکور امسال، تعداد 182 نفر قبولی در دانشگاه فرهنگیان داشتیم و 5 دانش‌آموز مددجو تحت پوشش استان نیز در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته شدند.

عبادی اظهار کرد: تأکید اصلی کمیته امداد امروز بر توانمندسازی خانواده‌ها است که در این زمینه، اعتبارات تخصیصی برای اشتغال مددجویان، از 40 میلیارد تومان در سال 96، امسال به 408 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: هدف‌گذاری ما در سال جاری، ایجاد 10 هزار فرصت شغلی برای مددجویان است که با توجه به روند پیشرفت امور، انشاء‌الله این هدف‌گذاری محقق خواهد شد.

عبادی در پایان از زحمات رسانه شبستان برای همکاری با کمیته امداد و اطلاع رسانی و آگاهی رسانی قدردانی کرد.

تعداد بازدید : ۵۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید