دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۷
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۸۵۴۴۶
گزارشگر : ۹۶

ایجاد انگیزه اشتغال در 2764 مددجو با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی

ایجاد انگیزه اشتغال در 2764 مددجو با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی
(سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان همدان از ایجاد 2764 مورد فرصت شغلی جهت مددجویان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه اشتغال‌زایی و کمک به خودکفایی از اولویت‌های این نهاد است، گفت: از ابتدای سال نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی با همکاری بانک‌های عامل برای طرح‌های کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی و مشاغل خانگی اقدام شد.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان ادامه داد: در 7 ماهه نخست سال 107 میلیارد و 240 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت‌شده است که 5 میلیارد و 760 میلیون تومان از منابع امدادی و 101 میلیارد و 480 میلیون تومان از منابع بانکی بوده.

 شیخی زاده  ادامه داد: از 2764 مورد وام پرداختی،54 درصد در روستا و 46 در صد در شهر ایجاد اشتغال شده و 58 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت‌شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ دام‌پروری بوده است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است و در همین راستا در 7 ماهه نخست با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 234 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

شیخی زاده در پایان یادآور شد: در 7 ماهه نخست  به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال 24 هزار مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام

زمان مطالعه خبر: 1 دقیقه

تعداد بازدید : ۷۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید