دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۱
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۵۴۲۸
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان خبرداد؛

با استفاده از تسهیلات اشتغال این نهاد1596مددجوی زنجانی صاحب شغل شدند

با استفاده از تسهیلات اشتغال این نهاد1596مددجوی زنجانی صاحب شغل شدند
(سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۰۱

رویکرد اصلی کمیته امداد ایجاد درآمد باثبات برای مددجویان تحت حمایت و توانمندسازی جامعه هدف بوده و از طریق خدمات اشتغال‌زایی این نهاد در هفت‌ماهه سال جاری برای هزار و 596 مددجوی تحت حمایت و اقشار نیازمند فرصت‌های شغلی ایجادشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد ، هدایت صفری ، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از راههای مهم توانمندسازی و خودکفایی مددجویان ورسیدن به استقلال مالی ایجاد اشتغال است .که به‌عنوان راهبرد اصلی  فعالیت‌های این نهاد  با جدیت تمام دنبال می‌شود ، گفت: در هفت‌ماهه سال جاری هزار و 596 فرصت شغلی بااعتباری بالغ‌بر 43 میلیارد و 725 میلیون تومان از منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ، تبصره 16 بانکی و تسهیلات اشتغال روستایی برای مددجویان عزیز تحت حمایت ایجادشده است .

وی بابیان اینکه برنامه‌ریزی‌شده است تا پایان امسال پنج هزار 101 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجاد شود ، افزود:  در هفت‌ماهه سال جاری برای هزار و596 مددجوی تحت حمایت و اقشار نیازمند فرصت شغلی و درآمدزایی درراستای توانمندسازی آنان برای رسیدن به استقلال مالی و خودکفایی ایجادشده است .

صفری با اشاره به اهمیت اشتغال در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقاء پویایی و نشاط اجتماعی گفت:: تلاش کمیته امداد در حوزه اشتغال‌زایی ارتقاء خدمات اثربخش به مددجویان تحت حمایت با نگاه توانمندسازی به‌منظور افزایش اعتماد عمومی به کارکردهای محرومیت‌زدایی نظام و تقویت مسئولیت‌های اجتماعی اقشار و دستگاه‌های مختلف برای رشد شاخص‌های خدمت‌رسانی این نهاد به اقشار نیازمند است.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه برنامه‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته به‌طور کامل محقق شد،  افزود :تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری کامل از ظرفیت‌های موجود در حوزه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت، درکنار حفظ رویکردهای گذشته،  فرصت‌های جدیدی در حوزه اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد در قالب راهبران شغلی و کارآفرینان حرفه‌ای نیز  ایجاد کنیم.

وی  بابیان اینکه راهبران شغلی نیز با حمایت‌های کمیته امداد استان زنجان 565 فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار شغل ایجاد  نموده‌اند ، تصریح کرد ، با تعامل مؤثر انجام‌گرفته با دفاتر کاریابی در سطح استان 184 فرصت شغلی از طریق این دفاتر در راستای   توانمندسازی مددجویان عزیز در هفت‌ماهه امسال انجام‌شده است .

صفری با اشاره به اینکه علاوه بر ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در سرفصل‌های مهارت‌آموزی ، کارآفرینی و حرفه‌آموزی اجرایی می‌شود ، افزود : دو هزار و355نفر از مددجویان تحت حمایت نیز در هفت‌ماهه سال جاری از دوره‌های آموزشی این نهاد در حوزه اشتغال و کارآفرینی جهت توانمندسازی در حرفه‌های  گوناگون و دستیابی به شغلی پایدار و مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی ، بهره‌مند گردیده‌اند . انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید