دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۵۳۸۸
گزارشگر : ۹۲
طی 7 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

ایجاد اشتغال پایدار برای 1262 مددجوی اردبیلی

ایجاد اشتغال پایدار برای 1262 مددجوی اردبیلی
(یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 1262 نفر از مددجویان تحت حمایت در هفت ماهه سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند تا در مسیر خودکفایی قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حسین دشتی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای خانوار تحت حمایت یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد است، گفت: 1262 مددجو در سال‌جاری پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده‌اند.
وی با بیان اینکه اشتغال‌زایی برای مددجویان موجب شده است که بسیاری از آنها به خوداتکایی کامل رسیده و از چرخه حمایتی خارج شوند، افزود: در این زمینه، همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل می‌تواند مسیر خودکفایی اقشار آسیب‌پذیر را هموار کند.
دشتی با اشاره به اینکه از 1262 اشتغال ایجاد شده، 547 نفر از طریق راهبری شغلی به کارآفرینان و صاحبان مشاغل معرفی شده‌اند، اعلام کرد: یکی از اهداف بسیار مهم در بحث «راهبران شغلی» بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان، مراکز اقتصادی و پارک‌های فناوری است تا بتوانیم شاهد اشتغال و درآمد پایدار برای خانوار تحت حمایت باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه برخی از مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی توانسته‌اند به کارآفرینان موفق تبدیل شوند، گفت: هم‌اکنون شاهد اشتغال‌زایی توسط کارآفرینانی هستیم که خود روزی تحت حمایت کمیته امداد قرار داشتند.
وی با بیان اینکه 1000 مددجو نیز در هفت ماهه سال‌جاری از آموزش‌های فنی و تخصصی بهره‌مند شده‌اند، افزود: با توجه به استعداد و علاقه، مددجویان به کارگاه‌های آموزشی معرفی می‌شوند که با شیوع ویروس کرونا بسیاری از این کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار شده است.
دشتی با اشاره به اینکه در تمامی مراحل آموزش به مددجویان نحوه بازاریابی و فروش تولیدات نیز ارائه می‌شود، اعلام کرد: فروش محصولات تولیدی خانوار تحت حمایت از دیگر دغدغه‌های این نهاد است که در این زمینه نیز گام‌های موثری برداشته شده است.
دشتی با بیان اینکه 23 جهادگر کارآفرین با این نهاد همکاری دارند، افزود: حضور نیروهای بسیجی و جهادی در کنار امدادگران این نهاد، شور مضاعفی را در بین اقشار آسیب‌پذیر ایجاد می‌کند که این امر منجر به تسریع در روند توانمندسازی مددجویان خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 13 مرکزنیکوکاری کارآفرینی نیز به صورت تخصصی در زمینه اشتغالزایی برای خانوار تحت حمایت در تلاش هستند، گفت: با ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان درصدد هستیم علاوه بر توانمندسازی مددجویان، به توسعه اقتصادی استان نیز کمک کنیم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید