دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۷
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۵۲۸۸
گزارشگر : ۲۷

خیز کمیته امداد فارس برای ایجاد 25000 فرصت شغلی

خیز کمیته امداد فارس برای ایجاد 25000 فرصت شغلی
(چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۴۷

33 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد فارس جهت خلبانی پهپاد در حوزه کشاورزی آموزش می بینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد به نقل از روزنامه عصر مردم، اسماعیل جوادی حقیقی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس اعلام کرد که ایجاد ۲۵ هزار فرصت شغلی برای اقشار نیازمند و خانواده‌های زیر پوشش در دستور کار این نهاد برای سال ۱۴۰۰ قرار گرفته است.
جوادی حقیقی اعتبار اجرای ۲۵ هزار فرصت شغلی یادشده را ۸۰۰ میلیارد تومان برشمرد و گفت: این میزان اعتبار از محل قرض الحسنه اشتغالزایی بانک‌ها صندوق امداد ولایت و منابع اشتغالزایی روستایی از محل صندوق ذخیره ارزی تامین می‌شود.
او در همین رهگذر به فرآیند کلی اجرای طرح های اشتغال کمیته امداد اشاره کرد و گفت: در پی استعدادسنجی ارائه مشاوره شغلی تهیه طرح توجیهی اقتصادی و فنی و بازدید اولیه از محل اجرای طرح و همچنین کسب مهارت ها و مجوزهای لازم طرح یاد شده در کمیسیون اشتغال و توانمندسازی کمیته امداد مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از اخذ تاییدیه از کمیسیون جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می گردد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس افزود: امسال از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۰ ، ۷۲۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل و مابقی از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت تامین خواهد شد.
جوادی حقیقی این را هم گفت که در سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ مورد کاریابی و ۱۶ هزار فرصت شغلی از طریق پرداخت وام‌های اشتغال برای مددجویان انجام گرفت و در بخش دیگری از این گفتگو کسب رتبه سوم کشوری حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس در ارزیابی عملکرد جامع کمی و کیفی سال ۹۹ و همچنین کسب رتبه دوم گزارش عملکرد اعلام شده از سوی مرکز در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از احداث و نصب بیش از هزار واحد نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی برای خانوارهای نیازمند روستایی خبر داد و گفت: هر خانوار به طور متوسط با فروش برق تولیدی ماهانه حدود ۳ میلیون تومان درآمد کسب می‌کنند.
جوادی حقیقی افزود: در جهت خرید تضمینی برق تولیدی اداره برق همکاری‌های لازم را دارد و همچنین از احداث ۲۰ هزار متر مربع گلخانه کوچک مقیاس در روستاها، آموزش ۳۳ مددجو جهت خلبانی پهپاد در حوزه کشاورزی و کسب رتبه نخست کشوری توسط کمیته امداد فارس در زمینه اجرا و توسعه طرح‌های دانش‌بنیان در ۶ ماهه سال ۱۴۰۰ خبر داد.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید