دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۵۲۴۰
گزارشگر : ۴۴

اشتغال مددجویان، نیازمند همکاری مطلوب بانک‌ها و کمیته امداد است

اشتغال مددجویان، نیازمند همکاری مطلوب بانک‌ها و کمیته امداد است
(دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۰۲

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: اشتغال مددجویان نیازمند همکاری مطلوب بانک‌ها و کمیته امداد است و با این همکاری و همدلی می‌توان سفره مددجویان را رونق داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان در گردهمایی رؤسای شعب بانک تجارت استان گفت: طی سال گذشته، درصد جذب اعتبارات ما در بحث اشتغال ۸۳ درصد بوده که اگر همدلی و همراهی همه عزیزان در بانک‌ها نبود، این اتفاق بزرگ نمی‌افتاد و امیدواریم این حس همدلی، امسال نیز اتفاقات بزرگتری برای استان به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات امسال ما یک جهش حدودا دو برابری داشته است، افزود: از مجموع 408 میلیارد تومان، مبلغ 57 میلیارد تومان اعتباراتی است که بانک تجارت استان قبول زحمت کرده و اعتبار ابلاغی به بانک نیز همین مقدار است.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: تاکنون 44 میلیارد و 400 میلیون تومان معرفی به شعب در سطح استان داشته‌ایم که  12 میلیارد و 200 میلیون تومان، یعنی 21 درصد جذب اعتبارات داشته‌ایم و 32 میلیارد تومان هم پرونده موجود در بانک‌ها را داریم.

وی افزود: بیشترین پرداختی را بانک ملی با 50 درصد جذب داشت است، بعد از آن بانک‌های سپه و کشاورزی با 34 درصد و بعد بصورت مشترک بانک‌های مسکن و توسعه تعاون با 27 درصد جذب و در مرتبه بعدی، بانک تجارت قرار دارد که 21 درصد جذب اعتبارات داشته است.

عبادی در پاسخ به دغدغه رؤسای بانک‌ها در خصوص عدم پرداخت به‌موقع برخی اقساط، گفت: ما شما را شریک خود و «مددکار» می‌دانیم، از روزی که مددجو درخواست می‌دهد تا روزی که پرداخت اقساط به پایان می‌رسد، ما شریک هستیم.

وی اظهار کرد: در صورتی که اقساط چند نوبت پرداخت نشود، در قالب یک فایل و یا بصورت ارتباط با رؤسای ادارات امداد در شهرستان‌ها، ما را مطلع سازید تا با کمک اهرم‌های امدادی، مددجویان را برای پرداخت اقساط معوق، مجاب کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری بانک‌ها در سطح استان، افزود: با همکاری و همدلی می‌توان سفره مددجویان را رونق داد و اگر شما پشتوانه ما نباشید، تلاش‌های ما راه به جایی نخواهد برد.

تعداد بازدید : ۵۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید