دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۲
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۱۸۹
گزارشگر : ۴۸۷
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی:

اقدامات کمیته امداد در زمینه اشتغال جلوتر از برنامه ششم توسعه است

اقدامات کمیته امداد در زمینه اشتغال جلوتر از برنامه ششم توسعه است
(شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰) ۱۶:۴۲

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه توانمندسازی مددجویان، گفت: اقدامات این نهاد در بحث اشتغال‌زایی، جلوتر از برنامه ششم توسعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ معین‌الدین سعیدی با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان، افزود: کمیته امداد در حوزه اشتغال‌زایی اقدامات قابل توجهی انجام داده و در زمینه‌های دیگر از جمله مسکن و فرهنگ‌سازی، نیازمند برنامه‌های جدی‌تر از سوی این نهاد و دیگر نهادهای حمایتی هستیم.
 
وی با بیان اینکه سهم کمیته امداد از اشتغال کشور در برنامه ششم توسعه سالانه 70 هزار شغل بوده است، ادامه داد: این نهاد تنها در سال گذشته حدود 200 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.
 
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتبارات اشتغال کمیته امداد در سال گذشته ۵۸۰۰ میلیارد تومان بود، خاطرنشان کرد: با تصویب مجلس شورای اسلامی برای سال 1400 به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است که انتظار می‌رود زمینه ایجاد 300 هزار فرصت شغلی توسط این نهاد فراهم شود.
 
سعیدی در خصوص فعالیت‌های کمیته امداد در بحث حمایت از محرومان استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کمیته امداد برنامه‌های خوبی در استان انجام داده و اما به دلیل مشکلات عمیق و نبود زیرساخت مناسب در استان سیستان و بلوچستان، برخی افراد از حداقل‌های زندگی برخوردار نیستند.
 
وی با تاکید بر ضرورت پیشبینی بسته‌های حمایتی برای اقشار محروم سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: در نبود اشتغال کافی، باید حمایت‌های جانبی از جمعیت‌های ناتوان انجام شود و بتوانیم حداقل‌های زندگی را برای آنان فراهم کنیم.
 
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: طی ماه‌های اخیر تعدادی از خانواده‌های پشت نوبت، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند که امیدواریم براساس موازین عدالت و تدبیری که از سوی دولت سیزدهم در این زمینه انجام می‌گیرد و با همکاری کمیته امداد، هیچ خانواده نیازمندی از خدمات کمیته امداد محروم نماند.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۷۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید