جزییات خبر

دوشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۱۱۸۱
گزارشگر : ۴۴

اجرای 250 طرح اشتغالزایی در زاهدان

(دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۰۴

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره 2 شهرستان زاهدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۵۰ طرح اشتغالزایی با اعتبار بالغ بر ۱۱۳ میلیارد و 900 میلیون ریال در حوزه تحت پوشش این اداره اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد کیخا، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره 2 شهرستان زاهدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۵۰ طرح اشتغالزایی با اعتبار بالغ بر ۱۱۳ میلیارد و 900 میلیون ریال جهت اشتغال خانواده‌های نیازمند امداد در حوزه تحت پوشش این اداره اجرا شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره 2 زاهدان افزود: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله دامپروری، کشاورزی، خدمات، کسب، حمل و نقل و همچنین صنایع دستی بوده و به اشتغال مددجویان کمک شایانی کرده است.

وی بیان کرد: در طرح‌های اشتغال و خودکفایی امداد، برای تعداد ۴۹۹ نفر اشتغالزایی ایجاد شده که در سال آینده انشاءالله با بهره‌گیری از جهادگران و خیرین کارآفرین، این آمارها افزایش چشمگیری خواهد داشت.

کیخا گفت: همچنین تعداد ۲۷ نفر از مددجویان فاقد کار، از طریق واحد اشتغال به کارگاه‌ها و مراکز متقاضی نیروی کار معرفی و مشغول به کار شدند. این افراد نیز بر حسب قوانین از بیمه تامین اجتماعی و حقوقی بر مبنای حداقل دستمزد برخوردار هستند.

وی افزود: از دیگر اقدامات این نهاد برای مددجویان جویای کار و فاقد مهارت‌های شغلی، می‌توان به برگزاری دوره‌های آموزش پایدارسازی طرح برای ۱۶۵ نفر، دوره آموزشی کارآفرینی برای ۱۸۷ نفر و دوره مهارت آموزی به تعداد ۴۰ نفر با همکاری آموزشگاه‌های آزاد فنی حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی اشاره کرد.

تعداد بازدید : ۴۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید