جزییات خبر

شنبه / ۱۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۹۵۴۳
گزارشگر : ۴۴

شهید، انسانی متعالی است که منافع خود را فدای آرمان می‌کند

(شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹) ۱۲:۰۱

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: شهدا کسانی بودند که وقتی در دوراهی آرمان و منافع قرار گرفتند، دست به انتخاب بزرگی زدند و منافع خود را فدای آرمان متعالی کردند، پدر، مادر، همسر و فرزندشان را رها کردند تا در جبهه‌های جنگ حضور یابند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، اولین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور جمعی از مقامات سپاه سلمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن اجتماعات اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان برگزار شد.

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان در ابتدای این مراسم پس از خیرمقدم به حضار، به بیان ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی پرداخت و گفت: برای بیان شخصیت شهید سلیمانی 23 ویژگی خاص نوشته‌اند، اما دو ویژگی بسیار برجسته است که یکی از آن‌دو، ولایتمداری شهید است.

وی افزود: شهید سلیمانی چه در جبهه‌های جنگ و چه بعد از آن، نمونه کامل ولایتمداری بودند، حتی ما معتقدیم همین امروز هم، که ایشان در بین ما نیست، باز هم ولایتی و ولایتمدارتر از ما هستند، زیرا خون این شهید همچنان ولایت را تقویت می‌کند؛ یک سال از شهادت سردار می‌گذرد، اما این شهید هنوز بر عهد خود که با ولایت، نظام و انقلاب بسته، مانده است و نظام را به پیش می‌برد.

مدیرکل کمیته امداد استان اظهار کرد: دومین ویژگی برجسته شهید سلیمانی، أَشِدّاءُ عَلى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم است. در میدان مبارزه، کسی قدرتمندتر و با صلابت‌تر از سردار نبود، هیچ قدرتی توان ایستادن مقابل او را نداشت، اما همین سردار قدرتمند، وقتی به نماز ایستاده و کودکی یک شاخه گل برای او می‌آورد، متواضعانه آن را می‌گیرد.

سرهنگ علیرضا کیخا، جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در امور اقشار بسیج در این مراسم بیان کرد: هشت هزار سال از تاریخ بشریت می‌گذرد و در این مدت، 124 هزار پیامبر و 12 امام آمدند تا انسان را به بلوغ برسانند. بلوغ یعنی انسان به بالاترین درجه ایمان برسد و این درجه، موحد بودن است.

وی گفت: تمام تلاش شیطان هم این است که ما موحد نشویم. در پیشگاه خداوند سوگند خورده است که بشر را اغوا کند و نگذارد توحیدی شود. ما به هر میزانی که مرتکب گناه و خطا می‌شویم، به همان میزان از موحد بودن فاصله گرفته‌ایم.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان افزود: اعتقاد و عمل ما باید توحیدی شود و ایمان ما باید همراه با عمل باشد. کسانی در تاریخ ماندگار شدند که ایمان آنان همراه با عمل بود. در قیام اباعبدالله(ع) خیلی‌ها برای ایشان نامه نوشتند، اما بعد روی حرف خود نایستند. خیلی‌ها در کنار پیامبر(ص) بودند، اما بعد به روی فرزندشان که به فرموده خود رسول‌الله(ص)، سرور جوانان اهل بهشت بود، شمشیر کشیدند.

وی بیان کرد: انسان وقتی به بلوغ نرسیده و موحد نشده، به روی ولی خدا شمشیر می‌کشد. فرزند رسول‌خدا(ص) را طوری به مسلخ برده و سر بریدند که هیچ حیوانی این گونه رفتار نمی‌کند.

کیخا با اشاره به اینکه بعد از حدود 1300 سال، جوانانی آمدند که در جبهه‌های جنگ حماسه خلق کردند، افزود: اگر بین آرمان و منافع ما دو قطبی ایجاد شود، کدام را انتخاب می‌کنیم. آن هم نه منفعت مادی، بلکه وقتی فرزند ماست، زن جوان ماست. شهدا کسانی بودند که این انتخاب بزرگ را کردند، یعنی منافع خود را فدای آرمان متعالی کردند، پدر، مادر، همسر و فرزندشان را رها کردند تا در جبهه‌های جنگ حضور یابند.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان اظهار کرد: تعارض منافع یعنی دختر خردسال داشته باشی و وقتی داری به جبهه می‌روی، دخترت جلوی تو را بگیرد. با این حال، دخترت را رها کنی و برای آرمان الهی، به سوریه و عراق بروی تا مدافع حرم شوی.
تعداد بازدید : ۳۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید