جزییات خبر

چهارشنبه / ۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۹۳۷۲
گزارشگر : ۴۴

بازدید استاندار سیستان‌وبلوچستان از طرح هم‌پیوندی بنت و اصفهان

(چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۲۴

استاندار سیستان‌وبلوچستان به همراه معاون عمرانی رئیس سازمان برنامه و بودجه و جمعی از مدیران کل و فرماندار شهرستان نیکشهر از پروژه‌های طرح هم‌ پیوندی شهرهای بنت و اصفهان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان‌وبلوچستان در اولین مکان مورد بازدید، با حضور در کارگاه علوفه دام بنت که به همت خیرین اصفهانی ایجاد شده است، گفت: حضور فعال خیرین در هر حوزه‌ای، یک چرخه و زنجیره‌ای ایجاد می‌کند که موجب اشتغالزایی می‌شود و تأثیر بسزایی در زندگی و معیشت مردم آن منطقه خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت بالای کار خیران از لحاظ اقتصادی و فرهنگی، افزود: امروز با وجود ترافیک کاری بالا، اما به‌واسطه حضور خیرین در این منطقه، به بنت آمده‌ام تا کار بزرگ این عزیزان را ارج نهیم. کارهایی که خیرین انجام می‌دهند، از نظر اقتصادی و اشتغال‌زایی اهمیت دارد، اما بحث فرهنگ‌سازی و پیوند قلب‌های مردم ایران‌زمین اهمیت بیشتری دارد.

موهبتی همچنین با بیان اینکه ساختمان‌ها و اموال دولتی سرمایه‌های بیت‌المال هستند و باید در حفظ و نگهداری آنان کوشا بود، اظهار کرد: مردم مالکان و صاحبان اصلی کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند، بنابراین خود مردم مسئول حفاظت از اموال و ساختمان‌های دولتی هم هستند.

ضیاءالحق هاشمزهی، فرماندار شهرستان نیکشهر نیز در این برنامه، بیان کرد: با وجود خدمات ارزشمندی که دولت و نظام برای مردم منطقه ارائه کرده‌اند، همچنان نیازمند ارتقاء کیفیت زندگی مردم با توجه به فعالیت‌های اقتصادی هستیم که در این زمینه، نیاز به حضور و همکاری خیرین داریم.

در ادامه، استاندار به‌همراه مدیران‌کل منابع طبیعی و محیط زیست استان، از طرح آبخیزداری بازدید کرد و سپس با حضور در زمین محل احداث بیمارستان 32 تختخوابی بنت، بر رفع موانع احتمالی این پروژه تأکید کرد.

برنامه پایانی سفر استاندار سیستان‌وبلوچستان به بنت، حضور در منطقه محروم مهمدان روستای پسکوهی و افتتاح مدرسه مشارکتی خیرساز و دولت در این روستا بود.

موهبتی در حاشیه افتتاح این مدرسه، بیان کرد: احداث این مدرسه با مشارکت دولت و خیرین صورت گرفته و امیدواریم این‌گونه حرکت‌ها را در آینده بیشتر شاهد باشیم، زیرا اگر می‌خواهیم این سرزمین مقام اول را در چشم اندازها داشته باشد، باید به دانایی دانش‌آموزان توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم دانش‌آموزان ما با تلاش بیشتر در عرصه علم‌آموزی، انگیزه خیرین و مسئولین را افزایش دهند. دولت نیز توجه جدی به وضعیت آموزش منطقه دارد و انشاء‌الله بستری فراهم شود تا هرچه سریع‌تر خواسته‌های مردم محقق شود.

تعداد بازدید : ۴۹۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید