جزییات خبر

یکشنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۸
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۹۱۴۲
گزارشگر : ۴۴

کمیته امداد در مراکز نیکوکاری، سپردن امور مردم به مردم است

(یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۱۸

مدیرکل کمیته امداد سیستان‌و بلوچستان گفت: نگاه کمیته امداد در مراکز نیکوکاری، سپردن امر مردم به مردم است؛ هر جا که مردم پای کار آمدند، کار پیش رفته و هر جا که به غیر مردم واگذار کردیم نتیجه مطلوب حاصل نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام احمد راهداری، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان گفت: یکی از نهادهایی که بازوی بعثه رهبری در بحث حج بوده، کمیته امداد بوده است.

وی بیان کرد: در بحث اعزام حجاج یا زائران اربعین و زیارت عتبات عالیات، ممکن است گاهی نیاز باشد که از مکان‌ها و سالن‌هایی که در اختیار مجموعه کمیته امداد حضرت امام(ره) قرار دارد، استفاده کنیم، فلذا از این مجموعه درخواست داریم که در صورت نیاز، این مکان‌ها را در اختیار حج و زیارت قرار دهند.

علی‌اکبر غلامپور، مدیر حج و زیارت سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: همه کارگزارانی که در بحث حج فعالیت دارند، جزو معتمدین شهر هستند و به زائران خدمات می‌دهند.

وی افزود: کارگزاران ما در حوزه امور عام المنفعه هم همکاری دارند، به عنوان مثال در همین یک سال اخیر به همت این عزیزان، 250 میلیون تومان جمع‌آوری شد، اما نظر ما بر این است که این کار را تشکیلاتی و قانونمند کنیم، به این صورت که یک موئسسه خیریه داشته باشیم. اما از آنجایی که روند اداری آن دست و پاگیر است، از کمیته امداد خواستاریم تا همان‌طور که در سال‌های اخیر فعالیت خوبی در ایجاد مراکز خیریه داشته، ما را هم یاری کند تا در قالب یک مرکز نیکوکاری، کمک‌های زائران ساماندهی شود و یک ناظر نیز بر مسایل مالی نظارت کند.

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان نیز در پایان این دیدار اظهار کرد: در بحث کاروان‌های حج و زیارت، معمولا برنامه‌های مفصلی در کمیته امداد طراحی می‌شود.

وی با اشاره به سفر ریاست کمیته امداد به استان، بیان کرد: در این سفر کارهای بزرگی انجام شد که یکی از آن‌ها، افتتاح مرکز نیکوکاری شهید سلیمانی در دادگستری استان و همزمان 16 مرکز نیکوکاری در سطح استان بصورت ویدئو کنفرانس بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در بحث حج و زیارت و ایجاد مراکز نیکوکاری هم ما آمادگی 100 درصد داریم که نهایتا سه یا چهار روز زمان لازم است.

وی افزود: نگاه کمیته امداد در مراکز نیکوکاری، سپردن امر مردم به مردم است. هر جا که مردم پای کار آمدند، کار پیش رفته و هر جا که به غیر مردم واگذار کردیم و نگاه دولتی داشتیم، در گذر بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها آن هدف اصلی کوچک شد و عملا آن حلقه نتیجه نداده است.

عبادی بیان کرد: سازمان حج و زیارت می‌تواند در این زمینه کارهای بزرگی بکند. اگر بتوانیم زائران را بعد از حج یا زیارت عتبات، رها نکرده و در ارتباط نگه داریم، می‌توانند در رویدادها و امور مختلف، مانند تأمین جهیزیه برای نیازمندان، مشارکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: کمیته امداد این آمادگی را بصورت 100 درصد دارد و چنانچه اراده کنید، قول می‌دهیم تا پایان هفته، یک مرکز نیکوکاری در حج و زیارت افتتاح شود.

تعداد بازدید : ۱,۲۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید