جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۶۵۸۲
گزارشگر : ۹۱
همزمان با عید غدیر

بیش از 12 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان زاهدان توزیع شد

(یکشنبه ۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۰۰

رییس اداره ی دو کمیته امداد شهرستان زاهدان گفت: همزمان با عید غدیر بیش از 12هزار پرس غذای گرم بین خانواده‌های نیازمند این شهرستان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمد کیخا، رییس اداره ی دو کمیته امدادشهرستان زاهدان گفت: یکی از شاخصه های مهم این نهاد احیای سنت های حسنه اسلامی است بر این اساس با هدف احیای این روز بزرگ این طرح ملکوتی با همکاری و همیاری مرکز نیکوکاری حضرت ابوالفضل (ع و دیگر موسسات خیریه به انجام رسید.

وی افزود: تنها روزی که در روایات وارده از امامان معصوم (ع) سفارش به اطعام دادن به مؤمنان شده است، روز عید غدیر خم است گرچه اطعام دادن به مردم در روزهای دیگر سال بسیار پسندیده است ، اماثوابش به اندازه ثواب روز غدیر خم نیست.

رییس اداره ی دو کمیته امداد شهرستان زاهدان ادامه داد: براساس فرازی از بیانات امام رضا (ع) کسی که مؤمنی را در روز عید غدیر اطعام کند، مانند فردی است که تمام پیامبران ، صدیقین و شهدا را غذا داده است.

وی یادآور شد: برای تأمین 12هزار پرس غذا ، ۷۲ دیگ بزرگ به نام ۷۲ شهید دشت کربلا هدف گذاری و انجام شده است.
 

کیخا گفت: از همه‌ی خیران  نیک اندیشان وهیات های مذهبی دعوت می شود از طریق شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ و شناسه واریز ۸۸۰۲۶۵۶۶۷۰در ایام محرم و صفر ودر راستای برپایی سنت  حسنه «اطعام حسینی» به منظور برطرف ساختن و تأمین بخشی از نیازهای خانواده‌های آبرومند یاریگر این نهاد انقلابی و ارزشی باشند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱,۰۹۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید