جزییات خبر

یکشنبه / ۵ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۶:۳۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۶۲۹۳
گزارشگر : ۹۱

بهره برداری از کارگاه تولید ماسک مددجویان کمیته امدادچابهار

(یکشنبه ۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۶:۳۱

رییس کمیته امداد شهرستان چابهار گفت: این کارگاه روزانه ظرفیت تولید ۷۰۰ عدد ماسک را دارد که با همکاری کمیته امداد و راهبر شغلی این نهاد راه اندازی و به بهره براداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا گلزاری مقدم، رییس کمیته امداد شهرستان چابهار در حاشیه مراسم افتتاحیه کارگاه تولید ماسک مددجویان تحت حمایت، گفت: پرداخت وام و ایجاد اشتغال یکی از اولویت های این نهاد در جهت ایجاد مهارت و خودکفا کردن جامعه هدف است.

وی افزود: تعداد ۶دستگاه چرخ خیاطی موجود در این کارگاه از سرفصل وام های این نهاد به مددجویان واجد شرایط خانم اعطا شد که پس از آموزش توسط راهبر شغلی در این کار گاه مشغول به کار می باشند.

گلزاری مقدم با اشاره به اینکه راهبر شغلی یکی از ارکان مهم آموزش و اشتغال پایدار است، ادامه داد: سهولت دسترسی به مواد اولیه در زمینه تولید، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره های تخصصی، دسترسی به بازار فروش، خرید تضمینی محصولات و بالا بردن راندمان کاری از جمله کارکردهای طرح راهبری شغلی برای مددجویان جویای کار است.

رییس کمیته امداد شهرستان چابهار  بازار فروش این محصول را ادارات سطح شهرستان بیان کرد و  افزود: در این کارگاه ، ماسک با ابعاد و اندازه های مختلف و به صورت چند لایه تولید و قبل از بسته بندی ضدعفونی  و به بازار عرضه که عموما ادارات سطح شهرستان هستند ، به فروش میرسد و عواید آن به مددجویان شاغل در این کارگاه میرسد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر کمیته امدادشهرستان چابهار با بیش از ۴هزار خانوار تحت حمایت ، از ابتدای سال جاری به ۱۰ نفر از مدد جویان وام اشتغال با ارزش 460 میلیون تومان پرداخت کرده است.

در ادامه این مراسم معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان چابهار ضمن قدردانی از زحمات و فعالیت های کمیته امداد این شهرستان ، راه اندازی این طرح را در زمان حال که دنیا در حال مقابله با ویروس کرونا می باشد را قابل ستایش عنوان و افزود :به کار گیری و اشتغال مددجویان امداد باعث ترغیب  سایر مددجویان خواهد شد و ادامه این گونه طرح ها باعث کاهش وابستگی نیازمندان به نهاد های حمایتی و افزایش روحیه خوداتکایی می شود.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید