جزییات خبر

سه شنبه / ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۳۰۲
گزارشگر : ۸۵
در سال 99؛

ایجاد اشتغال و تقویت مشارکتهای مردمی اولویت های مهم کمیته امداد رضویه است

(سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۰۰

رئیس کمیته امداد رضویه مشهد گفت: ایجاد اشتغال و کارآفرینی و توانمند کردن خانواده های نیازمند و تقویت جذب مشارکت های مردمی امسال به عنوان 2 اولویت مهم کاری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید نعیم حسینی در گفتگوی رادیویی ضمن تسلیت سالگرد رحلت بنیانگذار این نهاد افزود: از سیاستهای کاری کمیته امداد رساندن خدمات به نقاط محروم و مردمی کردن فعالیتها است که از نیکوکاران به منظور مشارکت در این امر دعوت به همکاری می کنیم.
وی از فعالیت ۸ مرکز نیکوکاری در منطقه رضویه خبر داد و ادامه داد: خوشبختانه این مراکز اقدامات موثر و خدمات شایسته ای را به جامعه نیازمندان داشته است تا شاهد کاهش محرومیت در این خطه باشیم.
حسینی با اعلام اینکه کمیته امداد رضویه مشهد از 420 یتیم و 400 فرزند محسنین حمایت می کند، ادامه داد: خوشبختانه در این منطقه شاهد فعالیت و مشارکت خیرینی هستیم که خودشان روزگاری طعم محرومیت را چشیده اند.
وی با عنوان اینکه رسالت اصلی کمیته امداد، کمک به نیازمندان است، افزود: امدادگران این نهاد باتوجه به شیوع ویروس کرونا و اجرای رزمایش مواسات و همدلی در خط مقدم این کار فعالیت داشتند .
رئیس کمیته امداد رضویه مشهد از ادامه دار بودن رزمایش مواسات و همدلی خبر داد و اعلام کرد: باتوجه به تبعات اقتصادی حاکم بر اجتماع به دلیل بروز بیماری کرونا کمکهای مومنانه به اقشار نیازمند همچنان ادامه دارد و نیکوکاران می توانند کمک های خود را به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری اهدا کنند.
حسینی از واریز وجوه نقدی به حساب ۷۰۰ سرپرست خانوار تحت حمایت در زمان شیوع ویروس کرونا به منظور تهیه سبد بهداشتی و معیشتی خبر داد و اعلام کرد: این وجوه برای خانوارهای دارای بیمار، سالمند و افراد در معرض آسیب که مددجوی کمیته امداد بودند، واریز شد.
رییس کمیته امداد اداره رضویه مشهد با اشاره به اینکه ۱۶,۵ درصد از جمعیت منطقه رضویه از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند، یادآور شد: حدود ۱۱ هزار و 500 نفر از خدمات مستمر و یا مقطعی کمیته امداد بهره مند می شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید