جزییات خبر

سه شنبه / ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۳
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۵۳۰۱
گزارشگر : ۱۰۳
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی:

دوراندیشی امام خمینی (ره) در رابطه با تاسیس کمیته امداد ستودنی است

(سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۳۳

دوراندیشی‌های داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در راستای حمایت از محرومان و مستضعفان و همچنین تاسیس کمیته امداد موجب ستایش و فخر جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: دوراندیشی‌های داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در راستای حمایت از محرومان و مستضعفان و همچنین تاسیس کمیته امداد موجب ستایش و فخر جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: تدبیر حضرت امام خمینی (ره) در راستای تاسیس کمیته امداد، بدون تردید نقش بسزایی در رفع مشکلات محرومان و کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان مستضعفان جامعه اسلامی داشته است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: کمیته امداد توانسته است با ایجاد فرصت های پایدار شغلی  در بین جامعه هدف  در شرایط مختلف  کمک‌حال مردم و جامعه بوده و با ایجاد تفکر خودباوری  در خانواده‌ها  توانمندسازی را سرلوحه اهداف خود قرار داده است.

وی تاکید کرد: کمیته امداد از جمله اولین نهادهایی است که پس از گذشت مدت کوتاهی از پیروزی انقلاب توسط رهبر فقید انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) با هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت امور محرومان و نیازمندان کشور تأسیس شد.

وی تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی در تمامی عمر گرانمایه خود همواره بر رسیدگی به وضعیت مستضعفان و محرومان جامعه و رفع مشکلات آنان تاکید داشتند و احقاق حقوق این طبقه و برقراری عدالت اجتماعی از دغدغه های همیشگی آن امام بزرگوار بود.

سهندی یادآور شد:  کارنامه کمیته امداد، نشان‌دهنده میزان خدمات و اقدامات موثری بوده که تاکنون باعث خودکفایی هزاران خانواده نیازمند، کمک به تامین جهیزیه نوعروسان، ایجاد طرح‌های ‌اشتغال‌ در شهرها و روستاهای کشور، کمک به ایجاد بستر مناسب  برای ادامه تحصیل کودکان و نوجوانان نیازمند در سراسر کشور، حمایت از زنان سرپرست خانوار، برگزاری طرح‌های متنوع در جلب حمایت های مردمی از ایتام و کودکان بدسرپرست، تأمین هزینه درمان بیماران نیازمند و ده‌ها عنوان دیگر از طرح‌های مختلف برای کاستن از آلام محرومان و دردمندان جامعه اسلامی است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید