جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۶
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۲۶۷
گزارشگر : ۸۵

فقر فرهنگی و مادی باید توامان رفع شود

(دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۱۶

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تربت جام با بیان اینکه در کنار برطرف کردن فقر مادی باید نگاه ویژه ای به رفع فقر فرهنگی نیز داشته باشیم افزود: اثرات فقر فرهنگی به مراتب بدتر از فقر مادی است بنابراین تقویت فرهنگ دینی، بی نیازی و قناعت و همچنین فرهنگ کار باید در این نهاد بیش از پیش نهادینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجه الاسلام معتمدی فر در مراسم تجلیل از خیران کمیته امداد تربت جام با بیان اینکه خدمات این نهاد، اهداف و روش‎های مدنظر رهبر معظم انقلاب در راستای محرومیت زدایی است، افزود: این نهاد، یکی از مردمی ترین نهاد های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که نعمتی برای نظام است و در جهت کسب رضای خدا و رفع مشکلات امور مختلف نیازمندان گام برمی دارد.
وی ادامه داد: آنچه موجب باروری و شکوفا شدن کمیته امداد می شود وجود خدمتگزاران مخلصی است که در این نهاد حضور دارند.
حجه السلام معتمدی فر با اشاره به وصیت امام علی(ع) اظهار کرد: هرچه در جهت خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان تلاش شود باز هم کم است چرا که اثرات آشکار و پنهان مهم و مثبتی به دنبال دارد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تربت جام با اشاره به آثار حمایت های مادی و معنوی از ایتام و نیازمندان گفت: در جامعه امروز نیروهای مشتاق و آماده خدمت در زمینه های مختلف اجتماعی وجود دارد که با بکارگیری این چهره ها می توان از توان و تخصص آنها برای محرومیت زدایی استفاده کرد.
حجه الاسلام معتمدی فر عملکرد کمیته امداد و شورای زکات شهرستان تربت جام را مطلوب توصیف کرد و گفت: باتوجه به مسائل اخیر، در این حوزه خوشبختانه رشد بسیار مطلوبی در شهرستان را شاهد بودیم.
وی یادآور شد : این نهاد خدمات شایسته و در خور شان و کرامت نیازمندان انجام می دهد و همه باید دست در دست هم دهیم و به  کمیته امداد در ارائه خدمات مطلوبتر کمک نماییم.
شایسته ذکر است: در این مراسم از خیران و نیکوکاران فعال در ماه مبارک رمضان در رزمایش مواسات وهمدلی تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۹۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید