جزییات خبر

شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۵۱۴۰
گزارشگر : ۹۱
رییس اداره دو کمیته امداد شهرستان زاهدان اعلام کرد؛

توزیع 50 هزار پرس غذای گرم از ابتدای ماه رمضان بین مددجویان و نیازمندان زاهدان

(شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۳۵

رییس اداره دو کمیته امداد شهرستان زاهدان گفت: در ماه مبارک رمضان امسال، بیش از هزار و 500سبد غذایی و بیش از ۵۰ هزار پرس غذای گرم تهیه و توسط امدادگران این نهاد، درب منازل خانواده‌های ایتام و نیازمندان توزیع شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد کیخا، رییس اداره دو کمیته امداد شهرستان زاهدان گفت:  کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان حرکتی خدا پسندانه و عمل به آموزه‌های دینی است که در رزمایش همدلی برای ایران همدل تبلور یافت.

وی افزود: کمک به نیازمندان و محرومان، چه در فرهنگ تاریخی کشور ما و چه در آئین انسان ساز اسلامی، کاری پسندیده ای است که ایرانیان سرآمد آن بوده اند.

رییس اداره دو کمیته امداد شهرستان زاهدان با اشاره به اینکه کمک رسانی به نیازمندان جزء وظایف ذاتی و در اولویت برنامه‌های این نهاد بوده است، ادامه داد: در ماه مبارک رمضان امسال با لبیک به پیام مقام معظم رهبری، پویش« همدلی برای ایران همدل» با هدف جمع آوری کمک‌های مردمی و توزیع بسته‌های معیشتی،طبخ و توزیع غذای گرم بین نیازمندان و افرادی که به واسطه شیوع ویروس کرونا دچار زیان شده اند،تشکیل شد.

وی یادآور شد: در ماه مبارک رمضان امسال، بیش از ۱۵۰۰ سبد غذایی و بیش از ۵۰ هزار پرس غذای گرم تهیه و توسط امدادگران این نهاد،  درب منازل خانواده‌های ایتام و نیازمندان توزیع شده است .

کیخا اعلام کرد: این نهاد کامل‌ترین و جامع‌ترین بانک اطلاعاتی از نیازمندان، مددجویان و غیر مددجو نیازمند را در اختیار دارد(سامانه سخا) که خیران، مؤسسات خیریه، تشکل‌های مردمی،گروه های جهادی و دستگاههای اجرایی می توانند در راستای کمک به نیازمندان به آن مراجعه کنند.

رئیس اداره دو کمیته امداد شهرستان زاهدان گفت: بنا به فرموده پیامبر اکرم (ص) «در بهشت خانه ای هست که آن را شادی سرا می گویند و جز آنان که یتیمان مؤمنان را شاد کرده اند وارد آن نمی‌شوند» بنابراین رسیدگی و خدمات رسانی به نیازمندان، مستمندان و افراد بی‌بضاعت اهمیت ویژه دارد.

 وی اظهار کرد: مردم نیکوکار می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد و یا سایت این نهاد به آدرس emdad.ir فرزند معنوی خود را انتخاب ودر این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

دبیر زکات شهرستان زاهدان با اشاره به  روش های پرداخت زکات فطریه و کفاره از طریق روش های نوین گفت:کد دستوری #۵*۸۸۷۷* برای تلفن همراه؛ سایت کمیته امداد امام خمینی(ره)؛ و بهره گیری از اپلیکیشن های سکه،سنا، ایوا،بام و بله برای پرداخت الکترونیکی زکات فطریه مردم شریف پیش بینی شده است.

کیخا شماره کارت های مربوط به واریزی زکات فطره وکفاره را بدین شرح اعلام کرد: زکات فطریه عام به شماره ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۴۷۹۲، زکات فطریه سادات ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۶۳۰۶۶،
 کفاره غیر عمد ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۱۳۳۳، کفاره عمد ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۹۶۰۹ توسط این اداره، به همشهریان گرامی پیشنهاد می شود.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید