جزییات خبر

سه شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۵۰۸۰
گزارشگر : ۹۱
مدیر کل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان؛

صندوق‌های جمع‎‌آوری زکات با عنوان دبیرخانه شورای زکات سیستان و بلوچستان مستقر می شود

(سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۲۴

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: صندوق های جمع آوری زکات با عنوان دبیر خانه شورای زکات استان تهیه و با همکاری اداره کل بهزیستی و اداره کل کمیته امداد جهت جمع آوری زکات در سطح استان اقدام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد میهنی مدیر کل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان در کارگروه نظارت برجمع آوری زکات فطره استان با اشاره به اینکه زکات به عنوان یکی از فرایض مهّم اسلامی است، گفت: خداوند متعال در قرآن کریم به کرات از زکات یاد کرده ودر بسیاری ازمواردآن را درردیف نماز ذکر کرده است.

وی با اشاره به مفاد بخشنامه نحوه مشارکت سازمان های مردم نهادحمایتی و موسسات خیریه درجمع آوری زکات فطره سال 1399، افزود: موسسات خیریه و حمایتی متقاضی جمع آوری زکات فطره باید واجدشرایط این بخشنامه باشند تا مجوز جمع آوری زکات فطره را از کارگروه استانی و شهرستانی و با استفاده از فرم مشخص شورای زکات استان دریافت کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به لزوم برگزاری این کارگروه با هماهنگی فرمانداری ها در سطح شهرستانهای مختلف استان ادامه داد: همانند سال‌های گذشته در قالب وحدت رویه و تعامل دستگاه های مسئول در این زمینه اقدامات لازم صورت پذیرد.

میهنی یادآور شد: به منظور ایجاد هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای موضوع، و با توجه به تفاهم و هماهنگی ایجاد شده بین کمیته امدادحضرت امام (ره) و بهزیستی، صندوق های جمع آوری زکات با عنوان دبیر خانه شورای زکات استان تهیه  و با همکاری اداره کل بهزیستی و اداره کل کمیته امداد جهت جمع آوری زکات در سطح استان اقدام شود.

وی اعلام کرد:  با توجه به شیوع بیماری کرونا ،اداره کل کمیته امام (ره) استان ،هماهنگی لازم را در زمینه شناسایی  مکان های محل برگزاری نماز عید فطر با سازمان تبلیغات اسلامی به عمل آورند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید