جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۲۵۳
گزارشگر : ۹۱
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان؛

200 مددجو زائر اولی به پیاده‌روی اربعین اعزام می‌شوند

(چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۳۹

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال با مشارکت این نهاد و بنیاد علوی 200 مددجوی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به مراسم معنوی پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی اعزام می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دهقان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس سیاست‌های کمیته امداد امام (ره) و برنامه‌های پنج ساله ششم کمیته امداد امام (ره) که در بند مخصوص به حوزه فرهنگی این نهاد در راستای خدمت رسانی به نیازمندان و جامعه هدف علاوه بر امکانات و اعتبارات از سوی این نهاد سعی شده براساس فرمایشات مقام معظم رهبری از ظرفیت جامعه مومن، کوشا و نیکوکار در خدمت به محرومان بهره‌مند شد.

وی افزود: در همین زمینه در جهت خدمت رسانی خانوارهای تحت حمایت با استفاده از مشارکت خیران و افراد توانمند و همچنین با بعضی از مجموعه‌های فعال در خدمت رسانی به نیازمندان ارتباط داشته و یک تفاهم نامه همکاری میان این نهاد بناید علوی منعقد شد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: موسسه بنیاد علوی در خراسان رضوی فعالیت داشته که نسبت به اعزام خانوارهای تحت حمایت این نهاد بر محور زائر اولی به مشهد مقدس و عتبات عالیات تفاهم نامه همکاری منعقد شده است.

دهقان یادآور شد: در راستای انعقاد این تفاهم نامه امسال 200 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان در مناطق دور افتاده ‌و عاشقان و شیفتگان مکتب حضرت اباعبدالله الحسین(ع)به مراسم معنوی پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی اعزام می‌شوند.

وی اعلام کرد: این نهاد در سال‌جاری ۷۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت استان سیستان و بلوچستان را به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می کند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: کمیته امداد در طول سال با شناسایی و ساماندهی مددجویانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند بستر را برای زیارت بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج (ع) به مشهد مقدس و زیارت بارگاه حضرت معصومه (س) به شهر مقدس قم و عتبات عالیات فراهم می‌کند.

دهقان افزود: سال گذشته 228 نفر با کاروان و 536مددجوی تحت حمایت با کمک این نهاد به سفر زیارتی عتبات عالیات و پیاده‌روی اربعین اعزام شدند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید