جزییات خبر

دوشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۲۰۷
گزارشگر : ۹۱
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد سیستان و بلوچستان؛

3050 طرح اشتغال مددجویان به بانک‌های عامل سیستان و بلوچستان معرفی شد

(دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طی شش ماهه نخست سال‌جاری سه هزار و 50 پرونده اشتغال مددجویان تحت حمایت با اعتبار 110 میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی و در حال طی مراحل جذب و دریافت تسهیلات جهت ایجاد اشتغال است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌های اشتغال‌زایی مفید و موثر به منظور توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت در دست پیگیری و اجرا می‌باشد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم این نهاد برای توانمندسازی و کمک به ایجاد درآمد‌زایی از طریق اجرای طرح اشتغال، ارایه مشاوره شغلی، بازدیدهای دوره ای از طرح های اجرا شده، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی و  برگزاری دوره های کارآفرینی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، کاریابی و راهبران شغلی صورت می‌گیرد، ادامه داد: به منظور پایدارسازی مشاغل ایجاد شده نظارت‌های مشخص در فواصل زمانی مشخص در مراحل قبل، حین و بعد از اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی انجام می‌شود.

پودینه یادآور شد: همچنین خدمات پشتیبانی به طرح ها از قبیل بیمه حوادث طرح ها، بیمه تامین اجتماعی مجریان طرح‌های اشتغال، کمک در تهیه و تامین امکانات اولیه با در نظر گرفتن شرایط مددجویان ارایه می شود.

وی اعلام کرد: در شش ماهه نخست سال جاری هزار و 273 طرح اشتغال با اعتبار 27 میلیارد تومان در زمینه های شغلی مختلف از جمله  کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات وصنعت اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و 50 طرح اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت با اعتبار 110 میلیارد تومان جهت جذب به بانک‌های عامل معرفی و در حال طی مراحل جذب و دریافت تسهیلات است.

وی افزود: طی شش ماهه نخست سال‌جاری هزار و 280 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کرده  و مهارت‌های لازم را در زمینه‌ شغلی آموخته‌اند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید