جزییات خبر

شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۱۴۰
گزارشگر : ۹۱
سرپرست کمیته امداد شهرستان قصرقند مطرح کرد؛

برگزاری جشن عاطفه‌ها با هدف کمک به ادامه تحصیل دانش‌آموزان نیازمند

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۹

سرپرست کمیته امداد شهرستان قصرقند گفت: جشن عاطفه‌ها امسال طی دو مرحله در روزهای پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم شهریورماه و دهم مهرماه همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان قصرقند برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمید قلعه خانی، سرپرست کمیته امداد شهرستان قصرقند گفت: یکی از اصول بنیادی و پردامنه اسلام مسئله احسان و نیکوکاری است احسان به معنای نیکی کردن است و وجود احسان و نیکوکاری در جامعه می تواند زمینه های فقر و محرومیت را از بین ببرد.

وی افزود: حضرت علی (ع) در زمان حیات پربرکت خویش  فعالیت‌های زیادی را در زنده نگه‌داشتن این مسئله مهم انجام دادند و این نهاد مقدس پیرو این سنت حسنه نبوی است.

سرپرست کمیته امداد شهرستان قصرقند ادامه داد: جشن عاطفه‌ها امسال طی دو مرحله در روزهای پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم شهریورماه و دهم مهرماه همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان قصرقند برگزار شد.

قلعه خانی یاد آور شد: دهم مهر ماه سال جاری در سراسر کشور زنگ عاطفه‌ها با شعار « با رنگ مهر، رویایی را بسازیم» به صدا در آمد و احسان و انفاق دانش آموزان و مردم نیکوکار این شهرستان به تصویر کشیده شد.

وی اعلام کرد: جشن عاطفه‌ها رویدادی است که همه ساله از نیمه دوم شهریور ماه تا نیمه اول مهرماه در آستانه بازگشایی مدارس با هدف کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان نیازمند و گسترش فرهنگ انفاق، احسان و دستگیری از نیازمندان اجرا می شود.

سرپرست کمیته امداد شهرستان قصرقند گفت: این طرح با رویکرد جمع آوری کمک‌ها و هدایای مردمی و سپس توزیع آنها در بین دانش آموزان نیازمند برنامه ریزی شده است.

قلعه خانی افزود: پس از جمع آوری کمک‌ها در مدارس توسط شورای مدرسه کمک جمع‌آوری شده در بین دانش آموزان همان مدرسه توزیع شده و در غیر این صورت آن کمک‌ها در اختیار دانش‌آموزان بی‌بضاعت سایر مدارس قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید