دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۷
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۶۱۴۴
گزارشگر : ۹۱
در 9 ماهه نخست سال‌جاری انجام شد؛

اجرای 2713 هزار طرح اشتغال مددجویان در سیستان و بلوچستان

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۴۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طی 9 ماهه نخست سال‌جاری 2713 فرصت شغلی با اعتباری بیش از 43 میلیارد تومان از سوی کمیته امداد این استان اجرا شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: استعدادسنجی، مشاوره شغلی و آموزش سه رویکرد اصلی این نهاد در اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان است

وی افزود: در 9 ماهه نخست سال‌جاری دو هزار و 713 طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اعتبار افزون بر 43 میلیارد تومان ایجاد شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این طرح‌ها از محل اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، تسهیلات تکلیفی بانک‌ها بند "ب" تبصره 16 و تسهیلات روستایی اجرا شده است.

پودینه یادآور شد: این طرح‌ها در بیش از 150 رشته شغلی و در سرفصل‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، خدمات و حمل و نقل ایجاد شده است.

وی اعلام کرد: سرانه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی 16 میلیون و 200 هزار تومان و با سقف پنج میلیون تومان مشاغل خانگی و 100 میلیون تومان کارآفرینی پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در اجرای طرح بعد از ایجاد اشتغال و پرداخت تسهیلات خدمات پشتیبانی از قبیل نظارت، بیمه تامین اجتماعی مجریان، بیمه حوادث طرح‌ها، تعامل با کارفرمایان، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی، همکاری در تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز طرح ها به منظور پایدارسازی مشاغل صورت می‌گیرد.

پودینه افزود: در این مدت 35 هزار و 592 نوبت سرکشی و نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال قبل، حین و بعد از اجرای طرح انجام شده است.

وی گفت: همچنین 3673 نفر آموزش مهارتی، مقدماتی، پایدارسازی و توسعه را به صورت رایگان فرا گرفته‌اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید