دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۶۱۲۷
گزارشگر : ۹۱
از محل تسهیلات اشتغال روستایی؛

ایجاد 198 شغل روستایی توسط مددجویان سیستان و بلوچستان

(پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۳۹

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در مدت 9 ماهه نخست سال جاری پرداخت تسهیلات 198 پرونده انجام و تاالان بیش از 250 مورد پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کمیته امداد امام (ره) متولی ایجاد اشتغال خرد و خانگی است، گفت:  قبل از اجرای طرح اشتغال استعدادسنجی و مشاوره شغلی و آموزش انجام و در نتیجه نظارت از ابتدا شروع کار تا زمانی که فرد به درآمد تعریف شده برسد دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه باید میزان درآمد سالیانه طرح براساس حداقل حقوق و درآمد اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد، افزود: اگر خانواده تحت حمایت به ایمان رسید که توانمندی 100 درصد شده پرونده حمایتی آنها بسته می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: قبلا مددجو و فرزند مددجو در اولویت دریافت تسهیلات اشتغال این نهاد بودند اما امروز هر فرد نیازمند به کار که علاقمند به ایجاد کسب و کار باشد می تواند از خدمات این نهاد بهره مند شود.

عبادی با بیان اینکه در در بحث پرداخت وام اشتغال از محل تبصره 16  هزار و 735 طرح اشتغال اجرا شده است، اعلام کرد: 104 میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی سهم کمیته امداد امام (ره) استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است که حدود 113 میلیارد تومان در قالب سه هزار و 300 پرونده به کارگروه ملی اشتغال معرفی و در مدت 9 ماهه نخست سال جاری پرداخت تسهیلات 198 پرونده انجام شده و تاکنون بیش از 250 مورد پرداخت شده است.

وی افزود: طرح های اشتغال روستایی به مشارکت و همکاری این نهاد و بانک های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید در حال انجام است.

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وام ضروری تا پنج میلیون تومان به چهار هزار و 514 نفر پرداخت شده است، گفت: 780 نفر از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت وام اشتغال زایی تا سقف 15 میلیون تومان نیز استفاده کردند.

عبادی خاطرنشان کرد: همچنین یک کار مشترک با آستان قدس رضوی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران در ست اقدام است و چرخه تولید علوفه دام در بلوچستان و پرواربندی گوسفند در سیستان دنبال می شود

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۹۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید