دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۳۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۶۱۲۳
گزارشگر : ۹۱
رییس کمیته امداد شهرستان نیمروز اعلام کرد

اعطای کمک هزینه جهیزیه به 212 نوعروس و داماد نیمروز

(پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۳۲

رییس کمیته امداد شهرستان نیمروز گفت: 116 نفر از نوعروسان و 96 داماد تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان کمک هزینه تهیه جهیزیه و ازدواج دریافت کردند

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا شهرکی، رییس کمیته امداد شهرستان نیمروز گفت: تمام دختران و پسران در آستانه ازدواج توسط مددکاران در سامانه جامع حمایت این نهاد ثبت بوده و دارای پرونده هستند به طوری که قبل از اهدای کمک هزینه ازدواج دوره‌های آموزشی برگزار و آموزش‌های لازم ارایه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس اعتبار ارسالی از کمیته امداد امام (ره) این استان یا خیران و موسسات خیریه کمک هزینه تامین جهیزیه به آنها پرداخت می‌شود، افزود: امروزه شاهد بالا رفتن سن ازدواج در سطح کشور به دلیل مشکلات اقتصادی، نداشتن شغل مناسب،درآمد کافی و عدم توانایی خانواده‌ها در تامین لوازم اساسی برای شروع زندگی هستیم بنابراین کمیته امداد در این راستا احساس وظیفه کرده و برای کمک به ازدواج آسان و به موقع جوانان تحت حمایت و اقشار نیازمند بخشی از لوازم اساسی مورد نیاز از طریق اعتبارات داخلی، کمک‌های خیران و موسسات خیریه تامین و در اختیار آنها قرار می دهد.

رییس کمیته امداد شهرستان نیمروز ادامه داد: در 9 ماهه نخست سال‌جاری 96 نفر از فرزندان ذکور تحت حمایت هدیه ازدواج با سرانه یک میلیون و 200 هزار تومان دریافت کردند که اعتبار کلی 115 میلیون و 200 هزار تومان است.

شهرکی اعلام کرد: 116 نفر از نوعروسان تحت حمایت با سرانه سه میلیون و 500 هزار تومان و اعتبار 406 میلیون تومان کمک هزینه جهیزیه دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه حداکثر یا بخشی از هزینه‌های تامین جهیزیه نوعروسان به ویژه نوعروسان ایتام از محل کمک‌های مردمی به ویژه خیریان و موسسات خیریه تامین می‌شود، یادآور شد: تامین لوازم اساسی نوعروسان مددجو براساس طرح کوثر از محل کمک‌های خیران، خیریه‌ها است از این طریق 16 نفر از نوعروسان ایتام موفق به دریافت جهیزیه شده‌اند و برای 10 نفر از نوعروسان ایتام برای دریافت جهیزیه از طریق خیران تشکیل پرونده شده که در موعد مقرر به آنها تحویل خواهد شد.

رییس کمیته امداد شهرستان نیمروز گفت: طرح کوثر به منظور تامین لوازم اساسی یا تامین جهیزیه برای نوعروسان بوده که بیشترین منبع مالی آن خیران و خیریه‌ها است.

وی افزود: در این طرح بیشتر نوعروسان ایتام مورد توجه بوده که به دلیل نداشتن سرپرست خانوار در تامین لوازم اساسی دچار مشکل هستند در این زمینه پس از شناسایی، تشکیل پرونده و گذراندن دوره‌های آموزشی به خیران و موسسات خیریه معرفی می‌شوند

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۶۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید