دکمه موبايل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۶۰۹۲
گزارشگر : ۹۱
رئیس کمیته امداد ایرانشهر مطرح کرد؛

اختصاص 805 میلیون تومان کمک هزینه جهیزیه به مددجویان ایرانشهر

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۳۹

رئیس کمیته امداد شهرستان ایرانشهر گفت: طی 9 ماهه نخست سال جاری بیش از 805 میلیون تومان در سرفصل تامین جهیزیه به 316 نفر از نوعروسان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدعلی تراقویی، رئیس کمیته امداد شهرستان ایرانشهر گفت: پرداخت کمک هزینه تامین جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت در راستای سیاست توسعه مددکار خانواده، رسیدگی و اولویت بندی نیازهای خانوارهای تحت حمایت توسط مددکاران خانواده این نهاد و از طریق بررسی میدانی و اساسی صورت می گیرد.

وی افزود: در این زمینه براساس خانواده های شناسایی شده با اولویت خانواده‌های ایتام و همچنین زنان سرپرست خانوار،ساکنان روستاهای با ضرایب محرومیت بالا ، از کارافتادگی سرپرست خانوار یا خانواده‌های دارای عائله بالا انجام می شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان ایرانشهر ادامه داد: پس از تکمیل پرونده جهیزیه با مدارک مثبت و قانونی نسبت به اعطا جهیزیه و یا پرداخت نقدی جهیزیه به حساب نوعروس تحت حمایت انجام می شود.

تراقویی یادآور شد: کمیته امداد به عنوان یک نهاد فرهنگی، حمایتی و اجتماعی تحت زعامت ولی فقیه و با هدف عالیه برای سلامت خانواده ها، رشد دین باوری، اعتقادات، حفظ عزت، کرامت و شان انسانی خانواده ها گام بر می‌دارد و در این راستا کمک به تامین جهیزیه با هدف توسعه و تبلیغ سنت نبوی و حسنه ازدواج صورت می پذیرد.

وی اعلام کرد: یکی از رویکردهای اصلی این نهاد ارتقاء سلامت خانواده ها، توسعه ازدواج آسان و پایدار در بین جوانان، حفظ کرامت انسانی، تامین و تکمیل ایمان و سلامت جوانان ولایی، جلوگیری از تجرد گرایی یا زندگی های سفید، توسعه و افزایش نسل انقلابی و ولایی و چلوگیری از بزهکاری و سست شدن اعتقادات جوانان است

رئیس کمیته امداد شهرستان ایرانشهر گفت: طی 9 ماهه نخست سال جاری بیش از 805 میلیون تومان تنها در سرفصل تامین جهیزیه 316 نفر از نوعروسان تحت حمایت توسط این نهاد پرداخت شده است.
 
تراقویی خاطرنشان کرد: سرانه اعطاء جهیزیه در مناطق محروم سه میلیون و 500 هزار تومان، مناطق عادی سه میلیون تومان و سرانه هدیه ازدواج پسران یک میلیون تومان است.

وی با اشاره به نقش موثر خیران در زمینه حمایت و همیاری تامین لوازم ضروری زندگی مددجویان، گفت: در کنار برنامه‌های این نهاد که توسعه، بهره‌گیری از ظرفیت سایر نهادها، سازمانهای مردمی و همچنین خیران اهم اهداف و برنامه ‌ای راهبردی این نهاد است. همیشه، در همه زمان ها و یا موارد خاص خیران در کمک به بهبود وضعیت نیازمندان پیش گام بوده اند

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۳۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید