دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۶۰۷۳
گزارشگر : ۹۱

مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد کمیته امداد تسویه شد

(دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۴۰

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد این نهاد تا پایان آبان ماه تسویه و آذرماه سال‌جاری در دست اقدام است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران گفت: کمیته امداد امام (ره) استان سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از دستگاه‌های حمایتی مجموع اعتبارات را به روز جذب و بالغ بر اعتبار ماهانه را دریافت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه درمان این نهاد مطالبات مراکز درمانی تا پایان آبان ماه سال جاری تسویه شده است، افزود: همچنین یک کار مشترک با آستان قدس رضوی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران در حوزه محرومیت زدایی در دست اقدام است به طوری که چرخه تولید علوفه دام در بلوچستان و پروار بندی گوسفند در سیستان دنبال می شود که با پرداخت تسهیلات توسط این نهاد و ایجاد جایگاه با کمک آستان قدس رضوی پیش بینی می شود 100 طرح اشتغال دیگر ایجاد شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به ارایه خدمات فرهنگی و آموزشی به مددجویان، ادامه داد: قبل از اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت یک دوره آموزشی برای مددجویان برگزار و با شیوه های صحیح زندگی و همسرداری آشنا خواهند شد

عبادی یادآور شد:اسکان و حمایت 400 دختر و پسر دانش آموز روستایی دوره اول و دوم متوسطه در مجتمع فرهنگی و تربیتی شبانه روزی این نهاد در سراسر استان، اعزام 720 سالمند و مادر و دختر تحت حمایت به اردوی زیارتی مشهد مقدس، برگزاری جشنواره علمی، فرهنگی و ورزشی دانش آموزان دختر و پسر از جمله برنامه های فرهنگی این نهاد است.

وی اعلام کرد: سال جاری سه دوره آموزش کارآفرینی ویژه دانش آموزان تحت حمایت با همکاری این نهاد و پارک علم و فناوری برگزار شد که اغلب ذهنی خلاق برای دانش آموزان به وجود آورده بود و بعضا به دنبال مشارکت بیشتر با این پارک بودند تا در آینده برای خود جزء تولیدکنندگان باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در قسمت مشارکت های مردمی اتفاق خوبی در بخش حمایت از ایتام این استان داشتیم به طوری که از  مجموع 29 هزارو 387 نفر از ایتام تحت حمایت که 18 هزار و 300 نفر آن ها دارای حامی هستند.

عبادی افزود: سه هزار یتیم تحت حمایت این نهاد بدون حامی هستند که در سفر معاون اول رئیس جمهور به این استان پیشنهاد شد با کمک هیات دولت این تعداد صاحب حامی شوند

وی خاطرنشان کرد: شش میلیارد تومان در طرح زکات شامل زکات مستحبی، واجب، فطریه و کفارات از سوی مردم جمع آوری شده که این موضوع نشان دهنده همکاری بسیار خوب مردم استان با وجود مشکلات اقتصادی است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تفاهم نامه ای با قرارگاه قدس سپاه پاسداران امضا شده که در چندین مرحله تمدید می شود و طی آن در فاز نخست علاوه بر 881 واحد روستایی ساخته شده در سال جاری، ساخت 919 واحد دیگر نیز در فاز دوم در دستور کار قرار دارد.

عبادی با بیان اینکه واحدهای ساخته شده با زیربنای 50 متر و شامل پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و سرویس بهداشتی است گفت: نرم اعتباری هر واحد از این مسکن های روستایی 35 میلیون تومان بوده که سهم مددجو از این رقم تنها 4 میلیون است.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۴۵۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید