دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۶۰۴۵
گزارشگر : ۹۱

کلید مسکن تحویل مددجوی امداد در محروم‌ترین روستای سیستان و بلوچستان شد

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۳۹

کلید یک واحد مسکونی به نمایندگی از 800 واحد مددجویان مناطق روستایی سیستان و بلوچستان به یک خانواده که دارای شش فرزند یتیم بود، تحویل شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کمیته امداد ساخت مسکن را در سطح اولویت خود قرار داده و اعتقاد براین دارد که مسکن می تواند توانمندی محرومان را در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تسریع بخشد.

در این راستا یک واحد مسکونی نیز برای خانواده که دارای 6 فرزند یتیم بود با اعتباری بالغ بر 25 میلیون تومان با مشارکت این نهاد و سپاه پاسداران افتتاح به بهره برادری رسید و همچنین لوازم خانوادگی به مبلغ 20 میلیون تومان جهت این خانواده تهیه شد.

با توجه به شرایط خاص در مناطق محروم و صعب‌العبور، کمیته امداد استفاده از هم‌افزایی و همگرایی نهادها و دستگاه‌های مسئول در محرومیت‌زدایی را مورد توجه قرار داده است.

مددجوی کمیته امداد شهرستان قصرقند گفت : بعد از فوت همسرم به علت بیماری سکته زندگی برایمان بسیار سخت گذشت و در این مدت منزل خواهرم زندگی کردم.

فریده درزاده افزود: شش فرزند دارم که چهار پسر و دو دختر  هستند. در این روستا با همکاری کمیته امداد امام (ره) خانه دار شدم و درآمد سالانه من از طریق کار کردن در منازل دیگران به دست می آید.

وی با بیان اینکه  پس از گذشت مدت زمانی تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته  و از خدمات مختلف این نهاد بهره مند شدم، ادامه داد: شرایط مالی خانواده ما درآن زمان در سطحی بود که من شرایط تامین امکانات اولیه زندگی و مایحتاج خانواده را نداشتم، خداروشکر اکنون فرزندانم ادامه تحصیل می دهند و یکی از آنها ازدواج کرده است.

این مددجوی کمیته امداد شهرستان قصرقند یادآور شد: پسرم ازدواج کرده اما پولی برای تهیه جهیزیه آن نداریم و کمیته امداد به ما کمک هزینه ازدواج اهداء کرد که با این مبلغ چند وسیله خریدیم.

درزاده گفت: در این روستا کشاورزی عامل اصلی تامین معیشت مردم است که در حال حاضر آب روستا کم شده و قنات هم نداریم  و چند سالی است که آب کم شده است.

وی افزود: یکی از مشکلات بزرگ ترین مشکلات مردم این روستا نبود مدارس در محل سکونت است به طوری که بچه های کوچک مسیر مدرسه را باید از جاده اصلی طی کنند تا به محل تحصیل برسند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید