دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۷
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۶۰۰۸
گزارشگر : ۹۱
درقالب طرح شوق زیارت

720 مددجوی سیستان و بلوچستان به مشهدمقدس اعزام شدند

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۲۷

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: دی ماه سال‌جاری در قالب طرح شوق زیارت 720نفر از مددجویان تحت حمایت در استان سیستان و بلوچستان به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمحمدعلی حسینی، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای برگزاری اردوهای زیارتی خانوارهای تحت حمایت 720 نفر از سالمندان و مادران و دختران تحت حمایت در معیت نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی افزود: این سفر زیارتی در قالب اردوهای شوق زیارت از محل کمک‌های مردمی با تعامل آستان قدس رضوی و این نهاد طبق ابلاغ هرساله دستورالعمل دفتر مرکزی به استان انجام می‌شود 

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: هدف اصلی جامعه عمل پوشاندن به آرزوهای دیرینه خانواده های تحت حمایت کمیته امداد این استان و متنعم کردن از برکات و آثار این سفر معنوی است.

حسینی یادآور شد: اعضای این کاروان در حرم مطهر رضوی حضور می یابند و در این راستا نشستی به منظور دیدار مددجویان تحت حمایت با نماینده ولی فقیه این استان اندیشیده شده است.

وی اعلام کرد: در مجموع 18 کاروان زیارتی 40 نفره  از شهرستان های زاهدان، ایرانشهر، دلگان و مناطق سیستان برای زیارت بارگاه منور حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) عازم مشهد  شدند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان سال جاری نیر با مشارکت خیران و این نهاد کاروان زیارتی  800مددجوی تحت حمایت برای زیارت حرم مطهر رضوی وارد مشهد مقدس شده که این کاروانها به مدت چهار روز مستقر می شوند.

حسینی افزود: سال گذشته  امکان اعزام قریب به هزار و 800 نفر از مددجویان تحت حمایت به مشهد مقدس و قم به همت خیران و نیکوکاران در قالب طرح شوق زیارت فراهم شده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از خدمات فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان بامشارکت خیران و نیکوکاران فراهم کردن بستر مناسب برای خانواده‌های نیازمند که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، است، خاطرنشان کرد:  براساس برنامه حوزه فرهنگی این نهاد از مجموع دو هزار و 300 نفر از مددجویان تحت حمایت هزار و 500 نفر در این استان به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۶۲۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید