دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۴۵۰۶
گزارشگر : ۹۱

فقر و سالمندی توسط کمیته امداد از هم فاصله گرفت

(چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۱۴

در طول سال‎های گذشته کمیته امداد امام (ره) با انجام اقدامات موثر و تاثیرگذار نگذاشت فقر و سالمندی در کنار هم قرار بگیرد

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی شهرستان چابهار در همایش تجلیل از سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به تشریح اقدامات این نهاد پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمداکبر چاکرزهی، معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی شهرستان چابهار گفت: نقش کمیته امداد به عنوان یادگار ارزشمند امام (ره) در خدمات دهی به نیازمندان بسیار موثر و تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه خدمات این نهاد در ابعاد مختلف به جامعه جزء کارهای ماندگار است، افزود: در زمینه بهبود شرایط زندگی سالمندان، افزایش طول عمر و امید به زندگی اقدامات موثری توسط این نهاد با هدف تکریم جامعه سالمندی انجام شده است.

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی شهرستان چابهار ادامه داد: باید شرایط زیستی و اجتماعی را برای سالمندان با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط فراهم کرد تا نظام اجتماعی و بیمه‌ای ما که موضوع مهم برای سالمندان است تقویت شود

چاکرزهی یادآور شد: لازم است به نظر عاطفی، اقتصادی و زیرساخت شهری آنها توجه شود و شرایط مناسب را برای افراد سالمند با توجه به نیاز جسمی نیازمندان در دستور کار قرار دهیم تا آنها نیز احساس موثر بودن و کرامت در جامعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش تجلیل از سالمندان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) جزء وظایف اجتماعی سازمان منطقه آزاد شهرستان چابهار است، اعلام کرد: خدمت به بزرگان،پیران و حفظ منزلت و جایگاه آنها از سفارش‌های  دین مبین اسلام است.

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی شهرستان چابهار گفت: شاید خیلی از جوانان نحوه رفتار کردن با پیران و سالمندان را ندانند اما آنها بخشی از جامعه و سرمایه های این جامعه هستند.

چاکرزهی افزود: قطعا موضوع سالمندان به عنوان واقعیت و فرایند جهانی بوده و دنیا با سرعت در حال پیر شدن است بنابراین این موضوع مربوط به یک کشور و منطقه خاص نیست اما در فرهنگ مختلف با پیران و بزرگان با روش‌های مختلف برخورد می‌شود.

وی گفت: آنچه کمتر در استان سیستان و بلوچستان مشاهده شده خانه سالمندان است به گونه ای که در بسیاری از کشورها به دلایل مختلف بزرگان خود را به خانه سالمندان می سپارند که برازنده جامعه اجتماعی نیست.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید