دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۸
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۴۴۴۱
گزارشگر : ۹۱

معرفی 922 طرح اشتغال روستایی مددجویان سیستان و بلوچستان به بانک‌

(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۲۸

امسال 922 طرح اشتغال روستایی با اعتبار 336 میلیارد تومان توسط کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گزارشی از اجرای طرح اشتغال روستایی  توسط کمیته امداد در این استان ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: اجرای طرح‌های اشتغال از طریق صندوق قرض الحسنه امداد "ولایت"، اشتغال روستاییان، بند ب تبصره 16 در راس برنامه‌های این نهاد قرار دارد.

وی افزود: در این زمینه با هدف انعکاس موثر خدمات اشتغال و خودکفایی این نهاد به مسئولان دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و اعضای کارگروه اشتغال این استان پس از پیگیری‌های لازم جلسه کارگروه اشتغال استان سیستان و بلوچستان در کمیته امداد امام (ره) برگزار شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به عملکرد این نهاد در جذب تسهیلات توسعه اشتغال روستایی، ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح اشتغال روستایی تاکنون دو هزار و 988 طرح با اعتبار 120 میلیارد تومان از محل اعتبارات روستایی در سامانه کارا ثبت شده است .

پودینه یادآور شد: دو هزار و 260 پرونده با اعتبار 93 میلیارد تومان به کارگروه ملی ارسال که 922 طرح با اعتبار 336 میلیارد تومان مصوب و به بانک‌های عامل ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی به بانک ها معرفی شدند، اعلام کرد: براساس جلسات برگزار شده با مدیران بانک‌های عامل این استان و شهرستان‌ها بر همکاری و تعامل هر چه بیشتر بانک‌ها در ارائه تسهیلات به طرح‌های معرفی‌شده در این حوزه تاکید شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: انتظار می‌رود بانک‌های عامل در زمینه رسیدگی به پرونده‌های ارسالی برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی در اسرع وقت اقدام و در سریع‌ترین زمان ممکن این موضوع را پیگیری و متقاضیان واجد شرایط تسهیلات در نظر گرفته شده را پرداخت کنند.

پودینه افزود: سهمیه ابلاغی تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی به کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان 104 میلیارد تومان است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید