دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۴۳۶۲
گزارشگر : ۹۱

آغاز مرحله دوم جشن عاطفه ها در مدارس سراسر استان سیستان و بلوچستان/ بار دیگر کمک های دانش آموزان به نیازمندان جلوه‌گر شد

(چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۳۹

همزمان با سراسر کشور زنگ عاطفه‌ها در مدارس سراسر استان سیستان و بلوچستان به صدا در آمد و پایگاه‌های مستقر در مدارس کمک‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری می‌کنند

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امروز برنامه‌ی مهر عاطفه ها با شعار " لبخند مهر بسته به مهر شما" برگزار شد دانش آموزان آمدند تا مهربانی کنند، آمدند تا به همنوعان خود کمک کنند، آمدند تا لبخند بر لبان دوستان نیازمند خود بنشانند.

اینجا و در باغ عاطفه‌ها، درختان احساس شکوفه کردند و بر گلبرگ‌های ایمان شبنم محبت چکیده است، پرنده‌های نیکوکاری فضای باغ را از نغمه‌های توحیدی خود پر کرده اند و باغبان فریاد میزند مژده مژده بهار نزدیک است.

جشن عاطفه ها فرصتی است برای عشق ورزی و مهربانی به کسانی که نیازمند دستان گرم همنوعانشان هستند، به بهانه‌ی روز جشن عاطفه‌ها چشم های گریان کودکان محروم، امروز چشم به راه است که همواره به بهانه‌ای مهربانی را بین خود و همنوع خود تقسیم می کنند.

امروز همان روزه روزی که باید انسانیت و احسان و عاطفه مان را در روز مهر عاطفه ها نشان دهیم و مسلمان بوده و ایرانی بودن خود را با این بخشش جلوه گر کنیم.

مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در مجتمع آموزشی آزادگان شهرستان زاهدان و  بیش از 6 هزار مدرسه سراسر استان سیستان و بلوچستان برای مشارکت دانش آموزان این استان در جشن عاطفه ها برگزار شد.

توزیع سه میلیارد تومان کمک های مردمی مرحله نخست جشن عاطفه ها بین نیازمندان

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مردم غیور استان سیستان و بلوچستان که در مرحله نخست این جشن برای کمک‌رسانی به نیازمندان مشارکت داشتند، افزود: به مردم نیکوکار این نوید را می دهیم که همه کمک‌ها بین نیازمندان توزیع شده است.

وی افزود: در مرحله  دوم جشن عاطفه‌ها با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی استان سیستان و بلوچستان کمک‌های جمع آوری شده در سراسر این استان توسط آموزش و پرورش به دانش‌آموزان همان مدارس اهدا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیسدان و بلوچستان با بیان اینکه کمک‌ها شامل کیف،کفش و لوازم التحریر است، ادامه داد: سه میلیارد و 400 میلیون و تومان کمک نقدی و غیرنقدی در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها جمع آوری و پیش بینی می شوداین کمک‌ها به پنج میلیارد تومان برسد.

عبادی یادآور شد: سال گذشته سه میلیارد و 900 میلیون تومان کمک مردمی در جشن عاطفه جمع آوری شد که قبل از بازگشایی مدارس بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

وی افزود: هم اکنون 34 هزار دانش آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند و کمک های جمع آوری شده به آن ها اهدا می شود.

اتحاد، همدلی اساس پیشرفت و توسعه کشور است

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: باتوجه به وضعیت اقتصادی و شرایط کنونی همه باید در کنار هم برای حل مشکلات جامعه تلاش کنند.

مرعشی افزود: در تونل تاریکی که برای کشور تعریف شده انتهای آن نور امید و روشنایی است به طوری که حتما به آن دست خواهیم یافت .

وی ادامه داد: ملتی که پیرو اهل بیت (ع) و رهبر فرزانه انقلاب بوده در مقابل استکبار جهانی ایستادگی و استقلال را برای کشور به ارمغان آورده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رسیدگی به امور جامعه نیازمند همدلی و همراهی است، افزود: دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مملکت باید سعی کنند در کنار یکدیگر دوستان خوبی برای سایر همنوعان باشند.

حکمت وجود فقرا در جامعه بسیار عمیق است

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی ازبرنامه های بسیار مهم زندگی بزرگان دین اسلام که مورد تأکید خدا و رسول گرامی اسلام (ص) است مسئله‌ی رسیدگی به امور نیازمندان و کمک رسانی به آنها است.

علیرضا نخعی افزود: امام اول شیعیان در نیمه های شب پا در تاریکی شب گذارده و به کمک نیازمندان می شتابد بنابراین این امر باید الگوی زندگی ما قرار گیرد.

وی ادامه داد: بسیاری از دانش آموزان هستند که حتی  داشتن یک دفتر برای آنها آرزو است و چقدر خوب است به رویای یک دانش آموز دختر برای داشتن مانتو نو بی اندیشیم که می خواهد سر کلاس حاضر شود. چقدر خوب است دانش آموزان در سنین کودکی پول توجیبی خود را پس انداز کنند و آینده را برای خود با نیکوکاری بسازند.

شایسته ذکر است ؛ نیکوکاران و مردم نوع‌دوست استان سیستان و بلوچستان می‌توانند برای شرکت در جشن عاطفه‌ها از طریق شماره‌گیری کد #054*8877*پرداخت از طریق اپلیکیشن سکه و یا مراجعه به سایت کمیته امداد کمک‌های خود را به نیازمندان پرداخت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۸۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید